« zpět

Pardubice místo bránění zvolily férovku a Olomouc porazily

Pardubice místo bránění zvolily férovku a Olomouc porazily

13.11.2018 - Pardubice -Vzali si slova trenéra k srdci, sešli se v silné sestavě a předvedli ukázkový přístup. Hráči Pardubic se dočkali teprve druhé výhry v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu až v osmém kole. Na domácím hřišti zdolali Olomouc 6:1.


Předchozí triumf si Pardubice připsaly na začátku září, když doma přejely Most 7:1. „Občas nám to pracovně moc nevychází, ale tentokrát jsme se sešli. Je pravda, že se převážně scházíme doma, bylo by fajn, kdybychom v této sestavě jeli i za týden do Příbrami, což teoreticky tak dopadne. Pokud bychom takhle hráli i venku, věřím, že body začneme vozit. Vzadu nám hra nějakým způsobem funguje, ale natrápíme se na vstřelení branky. Tentokrát jsme je i důrazně dotlačili a snad jsme špatné výsledky protrhli,“ prohlásil pardubický útočník Lukáš Merkl.

Hanáci v minulém kole doma porazili pražského obhájce titulu 9:6 a jelikož do Pardubic cestovali v obdobné sestavě, pomýšleli na úspěch. „Jsme všichni zklamaní, věřili jsme, že zápas zvládneme. Sešli jsme se v sestavě, v jaké jsme porazili Prahu a mysleli si, že to bude dobré. Bohužel se nám duel vůbec nepovedl, venku se nám moc nedaří. Rozhodlo přístup a větší namotivovanost domácích,“ litoval olomoucký hráč Petr Krumpolc.

Hosté přitom lépe začali, když po přihrávce Krumpolce hned v páté minutě skóroval Lukáš Hrubý. „Když jsme dali první gól, mysleli jsme, že se uklidníme, že to bude dobré, ale moc nám to nepomohlo. Pardubice nás zaskočily tím, že se jim sešlo dost hráčů, v předchozích zápasech jich moc nebývalo. Byli plní sil a elánu, dobře nás presovali a nedokázali jsme si s tím poradit, de facto jsme se nedostali ani moc do šancí, do ničeho nás nepustili. Naopak Prahu jsme nenechali hrát její hru a dopadlo to dobře,“ popsal Krumpolc.

Obrat zařídila ještě do přestávky dvojice Dominik Fejl a Merkl. „Prohrávali jsme po smolném gólu, kdy hosté nastřelili míč před bránu a borec to tečoval do sítě. Podařilo se nám vyrovnat po pěkné akci, když jsem sklepával míč Fejlákovi a uklízel ho na zadní tyči. Asi deset minut potom jsme si vyměnili role, kdy nastřelil balon na zadní tyč, kde jsem ho doklepával. Jak jsme odskočili na 4:1, bylo po zápase,“ podotkl Merkl.

Po přestávce zvýšil z penalty Jaroslav Kubát, po něm Zdeněk Dušek a v závěru dali druhé branky v utkání světový šampion do 21 let Fejl s Merklem. „Byl to zápas nahoru, dolů. Trenér chtěl něco změnit a řekli jsme si, že nebudeme bránit od půlky, ale rozdáme si to na férovku. Šli jsme do zápasu otevřeně, presovali jsme, hosté zase nás, i pro diváky to bylo zajímavé utkání. Nevěděli jsme, jak na tom budeme fyzicky, všechno jsme však zvládli a tomu odpovídá i výsledek 6:1. Druhou půlku se Olomouc skoro do ničeho nedostávala, dávali jsme góly a ještě jsme měli i tyčky, mohli jsme přidat víc branek,“ dodal autor dvou pardubických gólů.

Pardubice poskočily na sedmou pozici těsně před Olomouc, oba výběry posbíraly šest bodů. Hanáci už ve čtvrtek přivítají na závěr podzimu vedoucí Brno. „Určitě ho chceme potrápit a zkusit uhrát nějaký pěkný výsledek. Nebudu říkat, že vyhrajeme, ale přejeme si to. Chceme se ještě poprat o vrch tabulky, soutěž je dost vyrovnaná. Stačí vyhrát dva, tři zápasy a jsme zpátky v boji o třetí místo. Výhra by byla super, vrátí nás do hry a tabulka se zamotá,“ doufal Krumpolc.

 

Pardubice – Olomouc 6:1 (2:1)

Branky a nahrávky: 18. Fejl (Merkl), 26. Merkl (Fejl), 38. Kubát (PK), 46. Dušek (Rosůlek), 54. Merkl, 60. Fejl - 5. Hrubý (Krumpolc). Rozhodčí: Vafka – Oulický. ŽK: Řehák, Merkl (oba Pardubice). Diváci: 40.

Pardubice: Vlastimil Mičjan (Daniel Bartaloš) - Marek Řehák, Dominik Fejl, Lukáš Mach, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Jan Rosůlek, Jaroslav Kubát, Lukáš Merkl, Vojtěch Kycelt.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – Petr Krumpolc, Lukáš Hrubý, Jan Tögel, Matěj Vymětalík, Aleš Zbíral, Ondřej Buček, Lukáš Kaďorek, David Lošťák, Ivo Lošťák, Tomáš Zeman, Tomáš Režný.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes