« zpět

Pardubice přejely Olomouc, pěti brankami se zaskvěl kapitán Merkl

Pardubice přejely Olomouc, pěti brankami se zaskvěl kapitán Merkl

17.09.2019 - Pardubice – Když za Pardubice v Superlize malého fotbalu nastoupí Lukáš Merkl, může se Olomouc oprávněně obávat o výsledek. V červnu při výhře 10:3 vstřelil čtyři branky, při pondělním domácím triumfu Pardubic 11:2 se na výhře podílel dokonce pěti góly.


K tomu východočeský kapitán přidal ještě jednu asistenci. Další branku a nahrávku si připsal jeho bratr Ondřej. „Proti Olomouci se to dvakrát sešlo, ale není to mou zásluhou, důležité je, že kluci šance připravují, pak už jen sklízím ovoce. Jsem za to rád, góly chci dávat,“ ocenil spoluhráče Lukáš Merkl (na snímku s číslem 14).

Přestože Hanáci chtěli odčinit dvě prohry z minulého ročníku, Pardubice od začátku kráčely za triumfem. Už za šest minut vedly o dva góly. „Zápas byl od začátku v naší režii. Dobře jsme se sešli, což bylo důležité, dali jsme na začátku góly, ale hlavně jsme si za výhrou od první minuty šli mnohem víc. Tak to i vypadalo na hřišti,“ liboval si pardubický kapitán.

Hanáci už první poločas prohráli 1:5. „Nikdy se nehraje dobře, když prohráváte tak rychle 0:2. Kluci z Pardubic to mají nacvičené a byli o dvě třídy jinde než my. I když jsme se snažili, vůbec to nešlo. Pardubice na nás nastoupily úplně neuvěřitelně a o poločase bylo jasné, že tam dostaneme velkou dardu,“ litoval zkušený olomoucký útočník Pavel Kryl.

Hosté nakonec nepřijeli v sestavě, s jakou na utkání počítali, což se projevilo. „Nějací kluci odřekli a aniž chci snižovat kvalitu těch, co s námi jeli, hra nebyla taková jako minulé pondělí s Příbramí. Je škoda, že jsme se neslezli, předvedli bychom něco jiného. Vůbec jsme nenavázali na dva zápasy, které jsme hráli předtím. Přišlo mi, že jsme se báli hrát,“ litoval Kryl.

Po přestávce přišla série dalších čtyřech branek domácího celku, než aspoň snížil Kryl na 2:9. „Sílu máme a ještě nám někteří kvalitní kluci chyběli. Tým je široký, akorát ne vždy se sejdeme v kompletní sestavě. Sice jsem četl, že se na nás Olomouc chystala, ale nic tomu nenasvědčovalo, od první minuty jsme si za výhrou šli,“ liboval si Merkl.

Ten v poslední minutě vstřelil jedenáctou branku do pardubické sítě. „Pro mě osobně a hlavně týmově to bylo kvalitní utkání, Olomouc neměla skoro nic, se vší úctou k ní. Při minulém zápase na jejím hřišti hrála a trestali jsme ji z brejku. Teď jsme hráli my a ještě jsme trestali. Byl to jednoznačný zápas,“ těšilo pardubického kapitána.

Východočeši poskočili na třetí příčku tabulky, Olomouc klesla na šestou. „Nepůjde to, když se nebude scházet sestava jako předtím. Potenciál máme, vždycky však bývá těžké slézt se na venkovní zápasy. Spousta kluků hraje velký fotbal a den před zápasem řekne, že je něco bolí. Sestava se obměňuje a někdy se stane, že neseženeme kvalitní náhradu, takže je to složitější,“ poznamenal Kryl.

 

Pardubice – Olomouc 11:2 (5:1)

Branky a nahrávky: 3. Rosendorf (L. Merkl), 6. Mach (Stolín), 17. L. Merkl (Mach), 24. L. Merkl (Kubát), 25. Mach (Málek), 37. O. Merkl, 39. Málek (Stolín), 49. L. Merkl (O. Merkl), 50. L. Merkl (Kubát), 57. Mach (Málek), 60. L. Merkl (Rosendorf) – 28. Šuba (Lošťák), 53. P. Kryl ml. (Krumpolc). Rozhodčí: Pfeifer – Tichý. ŽK: Řehák – Krumpolc, Hořava. Diváci: 30.

Pardubice: Marek Jech (David Šimon) – Marek Řehák, Stanislav Rosendorf, Ondřej Merkl, Jan Málek, Jan Rosůlek, Jaroslav Kubát, Lukáš Merkl, Dominik Čáň. Jiří Stolín, Lukáš Mach.

Olomouc: Matěj Dědoch – Patrik Hořava, Pavel Kryl ml., David Lošťák, Petr Krumpolc, Vojtěch Michejda, Jan Šuba, Jan Tögel, David Ronza, Marek Zeman.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes