« zpět

Pardubice se derou vzhůru, což chtějí potvrdit v Příbrami

23.09.2019 - Příbram – Patřily do spodní poloviny tabulky uplynulé sezony Superligy malého fotbalu. V letošní sezoně chtějí výš. Jenže zatímco Pardubice předvádí stále lepší výkony, Příbram čeká na první bodový zisk v ročníku. Jejich vzájemný duel se ve středu Čech uskuteční v úterý v osm hodin večer.


Příbram v minulém střetnutí podlehla jednoznačně Olomouci 5:10 a patří jí osmá pozice. „Padli jsme především kvůli špatnému přístupu hráčů k utkání. Nechávali jsme si soupeře daleko od sebe, nedostupovali jsme je. Je ale pravda, že byli rychlostně a především pohybově jinde než my. Nezbývá než Olomouci pogratulovat, sami se musíme zamyslet nad svým výkonem a vyvarovat se toho v dalším zápase,“ prohlásil příbramský asistent trenéra Josef Sandr.

To Pardubice vyhrály podruhé za sebou, když doma zdolaly právě Olomouc 11:2. V tabulce jsou třetí. „Trochu jsem se obával hrát na dvě pětky, abychom udrželi tempo v zápase. Hráči mě v tomto oproti předešlým domácím zápasům překvapili. Celý duel jsme udávali ráz utkání. Soupeř mě zklamal, chyběla mu šťáva,“ podotkl pardubický stratég Miroslav Kaluža.

S kapitánskou páskou nastoupil Lukáš Merkl, který vstřelil pět branek a jednu připravil. „Je to osobnost... Pravidelnost jeho účastí v utkáních je však daná pracovním vytížením v Praze,“ řekl pardubický kouč.

Východočeši v uplynulé sezoně skončili na šesté příčce, Příbram hned za nimi. „U Pardubic jako i u nás záleží především na momentálním složení týmu, od kterého se odvíjí vývoj zápasu. Jejich složení neznáme, a proto se soustředíme pouze na svůj co nejlepší výkon a pokyny k utkání, které povedou k úspěchu,“ vyhlížel duel Sandr.

Vzájemná střetnutí v předchozím ročníku vyzněla těsně pro Pardubice. Po remíze 3:3 v Příbrami doma zvítězily 3:2. „Doma chceme samozřejmě vyhrát a k tomu potřebujeme nastřílet co možná nejvíc branek i zodpovědně bránit. Je nám jedno, proti komu nastoupíme,“ doplnil příbramský asistent trenéra.

Jeho protějšek vnímá možné nebezpečí soupeře. „Možná v tom, že hráče motivuje nějakým ohodnocením. My si jedeme své,“ poznamenal Kaluža.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

Pardubice se derou vzhůru, což chtějí potvrdit v Příbrami

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes