« zpět

Pardubice vzaly sedm statečných a potrestaly Most na jeho hřišti

Pardubice vzaly sedm statečných a potrestaly Most na jeho hřišti

03.06.2018 - Most – Termín jim neseděl, jenže domácí Most na změnu nepřistoupil. Tak Pardubice dorazily k utkání dvanáctého kola Superligy malého fotbalu s jediným hráčem na střídání, přesto zvítězily 3:2.


Východočeši si tak připsali poměrně nečekané vítězství. „Hrozně potěší. Nejel jsem utkání do Mostu jen tak odkopat, ale s tím, že můžeme nějaké body udělat. Jsem rád, že jsme vyhráli a kluci taky, zápas jsme odmakali. Hráli jsme zezadu na brejky, na Most to platilo a vyhráli jsme,“ radoval se pardubický univerzál Ladislav Mužík.

Sedmička hráčů východočeského výběru přitom dopoledne odehrála dva duely první ligy Pardubické malé kopané. „Chceme klukům moc poděkovat, protože nejprve u nás hráli předposlední kolo první ligy, od osmi a desíti dva zápasy. Pak jsme je posbírali do auta a jeli jsme do Mostu, který nechtěl přeložit utkání. Měli jsme sedm statečných se dvěma ranními duely v nohách,“ ocenil tým vedoucí pardubického výběru Vlastimil Čáň.

Někteří mostečtí hráči netušili, že soupeř žádal o odklad duelu. „Nevěděl jsem, že zápas chtěli přeložit. Každopádně tím, že přijeli v menším počtu, zatáhli se a stejně jako s Brnem jsme nebyli schopní projít obranný blok,“ uvedl mostecký brankář Václav Šlégr.

Domácí šli do vedení zásluhou kapitána Martina Bočka, ovšem těsně před přestávkou srovnal Mužík. Po přestávce Pardubice odskočily, když se prosadili Jiří Beran a podruhé nejlepší hráč Eura do 21 let v Praze před dvěma lety Mužík. „Mostečtí se s námi mohli domluvit, kdyby si dali jiný termín, určitě to nebude problém. Jenže nechtěli, za to jsme je porazili, a tak to má být,“ těšilo Mužíka.

Až v poslední minutě snížil druhým gólem veterán Boček. „Oslabené bych Pardubice nenazýval, možná počtem, ale kvalitou rozhodne ně. Měly individuality, které rozhodly zápas. Podle mého jsme nastoupili s tím, že jich je u nás málo a půjde to samo. Ale Pardubice hrály organizovaně zezadu a plnily pokyny trenéra. To my měli smůlu v zakončení, kdy v utkání hrajeme většinu času na balonu, ale nejsme schopní vstřelit gól. Dva jsme dostali z toho, že jsme šli do útoku, nikdo však nezajišťoval, došlo k brejku a přečíslení,“ popsal mostecký brankář.

Dvě kola před koncem soutěže už se vyjasňuje boj o medaile. Pardubice jsou třetí dva body za Blanenskem. „Tímto vítězstvím jsme se hodně posunuli do bojů o medaile a uděláme všechno pro to, abychom nějakou měli. Myslím, že si ji zasloužíme,“ prohlásil Mužík.

Most na ně z páté pozice ztrácí dva body. „Podle mého se na ambice už ohlížet nemůžeme a jen chceme dohrát ročník naplno. Nemůžeme pomýšlet na medaile, pokud nedokážeme vyhrát doma,“ měl jasno Šlégr.

 

Most – Pardubice 2:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 9. Boček (Popelka), 60. Boček (Černý) – 29. Mužík (Doležal), 49. Beran, 54. Mužík. Rozhodčí: Šťástka – Kubečka. ŽK: Matyáš, Haviar – Mužík. Diváci: 100.

Most: Václav Šlégr – Vít Popelka, David Haviar, Jakub Chábera, David Matyiáš, Antonín Fišer, Jan Pyskatý, Vladimír Pátek, Patrik Šlégr, David Černý, Martin Boček.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Dominik Šibal, Vojtěch Doležal, Ladislav Mužík, Denis Zelinka.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes