« zpět

Plzeň chce výš, v úvodu sezony ji opět prověří Praha

Plzeň chce výš, v úvodu sezony ji opět prověří Praha

25.08.2019 - Plzeň – Po třech výhrách na podzim se zdálo, že Plzeň prožije nadstandardní nováčkovskou sezonu. Jenže na jaře přidala jen jednu a skončila poslední. Nový ročník Superligy malého fotbalu zahájí v pondělí od osmi hodin večer na hřišti Prahy.


Tým Staropramen Praha v uplynulém ročníku skončil třetí, Plzeň devátá. „Očekávám, že se skupina týmů o titul rozroste, než to bylo v minulé sezoně. Bude to mnohem víc otevřené a zajímavé až do konce,“ prohlásil plzeňský hrající kouč Stanislav Kocour.

Praha odstartovala sezonu výhrou 11:2 nad Jihlavou. „Po jednom zápase se asi nedají dělat nějaké závěry, ale věřím že sestava, která byla na Jihlavu, může hrát o titul. Otázka je, kolikrát se nám povede takhle se sejít. Hodně pozitivní je, že jsme takto zahráli i bez čtyř reprezentantů, kteří naši kvalitu můžou v příštích zápasech ještě pozvednout,“ poznamenal hrající pražský trenér Václav Socher.

Na Nations Games v Brně za Lužánkami měl devět hráčů. „Když se nikdo nezraní, chci oproti Jihlavě udělat maximálně tři změny v sestavě,“ podotkl Socher.

Po povedeném podzimu Plzeň na jaře uvadla a má na čem pracovat. „Náš hlavní cíl je ustálit kádr, najít zdravé jádro kluků, kteří mají malý fotbal nejlépe na prvním místě. V minulé sezoně se nám to moc nedařilo. V týmu se vystřídala spousta hráčů, na každý zápas jsme byli v jiné sestavě. Takže to bude náš hlavní cíl než třeba umístění v tabulce nebo počet bodů. Nicméně poslední samozřejmě být nechceme. V minulém ročníku jsme tři týmy na posledním místě měly stejný počet bodů, ale na nás padl černý Petr. Takže další cíl je posunout se v tabulce výš a uhrát víc bodů než v minulé sezoně,“ plánoval Kocour.

Plzeňský trenér počítá, že superligový kádr přinejmenším rozšíří. „Na začátku Superligy to zatím v plánu nemáme a vycházíme ze soupisky hráčů, kterou jsme měli v minulé sezoně. Nicméně Plzeňská soutěž malého fotbalu se rozjíždí o pár týdnů později a má se rozrůst o nové týmy, takže věřím, že se tam objeví noví hráči, kteří mohou superligový tým rozšířit,“ vyhlížel plzeňský kouč.

Praha zvládla oba loňské vzájemné duely s přehledem 5:1 a 12:2. „Plzeň je snaživý tým, který nemá velké individuality, a o to víc hraje týmově. Poslední zápas s ní jsme vyhráli sice vysokým rozdílem, ale kdyby její hráči proměňovali stoprocentní brankové příležitosti, máme to mnohem těžší. Takže v koncovce jsem zatím vypozoroval největší slabinu Plzně,“ všiml si Socher.

Pro Západočechy to znamená náročný vstup do soutěže. „Nečeká nás nic lehkého. Praha si určitě chce vzít titul zpátky. Na konci minulé sezony prošla malou obměnou kádru, ale má tam znovu spoustu výborných kluků a doma bude obzvlášť silná,“ uvědomil si Kocour.

- Jaroslav Kára -

Foro: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes