« zpět

Plzeň otevře superligovou kapitolu proti pražskému obhájci

Plzeň otevře superligovou kapitolu proti pražskému obhájci

31.08.2018 - Praha – Náročnější prověrku připravenosti jim los určit nemohl. Plzeňané si premiéru v Superlize malého fotbalu odbudou v neděli od sedmi hodin večer na hřišti obhájce titulu, týmu Staropramen Praha.


Poprvé v krátké historii se celostátní soutěž rozšíří, Plzeň se přidává jako devátý celek. „Určitě bych si na úvod představoval lehčího soupeře, ale ze sledování minulého ročníku jsem pochopil, že Superligu nehraje žádný slabý tým, takže v tom nevidím žádnou nevýhodu,“ bere los smířlivě Jan Pinkava, jeden ze zakladatelů Plzeňského malého fotbalu a nyní člen grémia Superligy malého fotbalu.

Po dlouhých přípravách se jeho výběr konečně dočká mistrovského zápasu. „ Na start v nové soutěži se velmi těším, ale musím říct, že pociťuji i nervozitu. Aby Plzeň startovala v Superlize, nás stálo spoustu úsilí a práce. Je to odměna pro každého jednotlivce, který se na tom podílel,“ říká Pinkava.

Plzeňský soupeř oprávněně budí respekt. Pražané ve třech dosavadních ročnících dvakrát získali mistrovskou trofej. A proti Západočechům se hodlají odrazit za třetí. „Naše ambice jsou největší. Vím o kvalitě ostatních týmů, ale chceme být určitě na bedně a obhajoba nás samozřejmě velmi láká,“ přiznává pražský trenér Václav Socher.

Jeho výběr se před jarní části střetl s Plzní v přípravném utkání a zvítězil hladce 10:1. „Úplně nevím, zda lze ze zápasu vycházet. Každopádně máme svůj plán a věřím, že velmi důležitý vstup do soutěže zvládneme,“ přeje si Socher.

Plzeň si žádné konkrétní ambice v nové soutěži nedává. „Před začátkem sezony jsem nestanovoval výsledkové cíle. Pouze jsem si přál, abychom byli všem týmům důstojný soupeř a v prvním ročníku se vše naučili tak, abychom na tom mohli stavět v následujících letech. Poté třeba přijdou i skvělé výsledky,“ doufá plzeňský člen grémia.

Trénováním mužstva pověřil Stanislava Kocoura. „Jsme za jedno v tom, že v superligovém výběru budou pouze hráči, kteří aktivně hrají naši oblastní ligu. Pro mě je velmi zajímavý Karel Fürbacher, od kterého si slibuji, že nám předá jeho obrovskou sbírku zkušeností a pomůže nám tak k rychlé aklimatizaci v soutěži,“ zmiňuje Pinkava českého reprezentanta v plážovém fotbale.

Socher začlenění nového výběru do Superligy malého fotbalu vítá. „Jsem velmi rád, že je Plzeň v soutěži, díky velkému fotbalu je to momentálně fotbalem žijící město a snad se to projeví i na atmosféře při jejích domácích zápasech,“ doufal pražský kouč.

Ten v úvodním duelu ve Vysočanech nasadí také nové tváře. „Na novou sezonu se těšíme, měli jsme dva tréninky, z toho pondělní předzápasový. Mámě tři nové tváře a vzhledem k absencím se představí hned v prvním kole,“ odtajnil Socher.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes