« zpět

Plzeň po dvou vysokých prohrách vzhlíží k domácímu zápasu s Pardubicemi

Plzeň po dvou vysokých prohrách vzhlíží k domácímu zápasu s Pardubicemi

07.09.2019 - Plzeň – Po dvou venkovních debaklech se chce Plzeň nastartovat v první domácí bitvě nového ročníku Superligy malého fotbalu. V duelu třetího kola celostátní soutěže přivítá v pondělí od osmi hodin večer Pardubice.


Plzeň nejprve padla na hřišti Prahy 0:10, v dalším zápase pak prohrála v Jihlavě 3:11. „Oba dva zápasy se nám zrovna nepovedly. Byl to těžký rozjezd. Dvě utkání venku. Společný jmenovatel je pořád stejný. Účast na venkovních zápasech a pak kvalita hráčů. Nemáme tak velkou základnu, abychom si mohli vybírat. To se pak projevuje na hře a výsledcích,“ litoval plzeňský hrající kouč Stanislav Kocour.

Loňský nováček soutěže stále tvoří kádr, který bude pravidelně k dispozici. „Některé termíny jsou pro nás špatné s ohledem na další závazky hráčů mimo malý fotbal a když pak vypadne osm devět z nich, není kde brát. Ale s tím bojují i ostatní týmy. Musíme si poradit a někdy to není zrovna ideální,“ uznal Kocour.

Pardubice se zase snaží zacelit mezery po odchodech dlouholetých opor, brankáře Vlastimila Mičjana a kapitána Zdeňka Duška. „Každý je nahraditelný. Tito hráči měli svoji kvalitu, ale věřím, že mladíci ukáží, že je dokážou nahradit,“ doufal pardubický kouč Miroslav Kaluža.

V úvodní letošní bitvě jeho svěřenci doma podlehli Blanensku 3:6. „Jsem zklamaný výkonem našich hráčů a to jako celku. Něco si řekneme před zápasem a nic neplníme,“ zlobil se trenér Východočechů.

Pardubice v uplynulé sezoně skončily šesté, Plzeň poslední devátá. Stejně jsou na tom i nyní. Bitvu na západě Čech vyhráli domácí 2:1, odveta patřila Pardubicím 6:1. „Tým, který teď v Plzni nastoupí, má bodovat,“ uvažoval Kaluža.

Domácí také počítají s kvalitní sestavou. „K bodům povede, když dáme víc gólů než Pardubice,“ prohlásil lakonicky Kocour.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes