« zpět

Plzeň vydřela první dva body v sezoně až v penaltovém rozstřelu

Plzeň vydřela první dva body v sezoně až v penaltovém rozstřelu

07.10.2019 - Plzeň – Divoký první poločas vystřídala opatrná druhá půle a dohrávka prvního kola Superligy malého fotbalu našla rozuzlení až v penaltovém rozstřelu. V něm uspěla Plzeň a po výhře 5:4 po pokutových kopech na domácím hřišti s Olomoucí získala do tabulky úvodní dva body.


První poločas nabídl sedm z osmi branek v základní hrací době, v přestávce o jeden gól vedla Plzeň. Dvakrát skórovali domácí Tomáš Pekník i olomoucký kapitán Jan Tögel. „V první půli jsme hráli rychle dopředu a měli jsme šancí ještě o něco víc, než jsme proměnili. Ve druhé se hra trošku zpomalila, měli jsme sice taky příležitosti, ale měli jsme hrát rychleji a víc napadat soupeře,“ litoval plzeňský hráč Dominik Chotěborský.

Po přestávce padla jediná branka, když srovnal Patrik Hořava, který se trefil rovněž podruhé v zápase. „V prvním poločase jsme se oťukávali a některé šance se proměňovaly. Před druhým jsme si řekli, že už to nesmí být o dva góly. Že musíme zamakat a posledních třicet minut se na hřišti odevzdat, ať cesta zpátky do Olomouce je sladší než ta do Plzně. Dali jsme do toho všechno a vytěžili jsme bod,“ těšilo Hořavu.

V penaltové loterii si nejprve připsal úspěšný zásah olomoucký gólman Matěj Dědoch, jenže ve druhé sérii neuspěl jeho spoluhráč Jan Tögel. Ve třetí se trefil Chotěborský, zatímco olomoucký Pavel Kryl selhal. „Nervozitu jsem necítil, v malém fotbale se mi ještě nestalo, že bych nedal penaltu, takže jsem si věřil. Přesto cítím trošku zklamání, mohli jsme mít tři body, vytvořili jsme si šance v prvním i druhém poločase, které jsme měli proměnit,“ uvedl Chotěborský.

Plzeň si v šestém utkání připsala úvodní dva body do tabulky a poskočila na osmou příčku před Most, který ovšem sehrál jen dva duely. Hanáci jsou pátí se čtyřmi body. „Nejsme zklamaní, že máme jen bod. Jeli jsme do Plzně s jedním hráčem na střídání a řekli jsme si, že to zkusíme a dáme do toho všechno, protože jsme jeli v kvalitní sestavě. Penalty jsou jen loterie, bohužel štěstí stálo při Plzni, nezvládli jsme je tak jako obrat v zápase,“ poznamenal Hořava.

Přestože v utkání vstřelil dva góly, k pokutovému kopu se nepostavil. „Měl jsem jít až čtvrtý, přede mnou kopali zkušenější kluci. Měl jsem chuť kopat, ale přenechal jsem jim to,“ hlesl olomoucký hráč.

 

Plzeň – Olomouc 4:4 (4:3), pokutové kopy 3:2

Branky a nahrávky: 3. Kocour, 15. Chotěborský, 16. Pekník (Chotěborský), 19. Pekník, rozhodující penalta Chotěborský – 8. Hořava, 18. Tögel, 29. Tögel (Kryl), 44. Hořava (Tögel). Rozhodčí: Růžička – Šik. ŽK: Kryl (Olomouc). Diváci: 10.

Plzeň: Milan Vančát – Tomáš Bochníček, Jan Havel, Stanislav Kocour, Tomáš Pekník, Jan Sušánka, Jiří Šindelář, Dominik Chotěborský, Jaroslav Slavík, Karel Fürbacher, Jakub Mižár, Martin Habr.

Olomouc: Matěj Dědoch – Patrik Hořava, Pavel Kryl ml., Vojtěch Michejda, Jan Šuba, Jan Tögel, David Ronza.

- Jaroslav Kára -

Foto: Tomáš Zeman


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes