« zpět

Plzeň vyhlíží první venkovní úspěch, Jihlava bere roli favorita

Plzeň vyhlíží první venkovní úspěch, Jihlava bere roli favorita

12.10.2018 - Jihlava – O první venkovní vítězství v Superlize malého fotbalu se pokusí plzeňský nováček. K utkání pátého kola míří na hřiště ambiciózní Jihlavy. Zápas začíná v neděli v sedm hodin večer.


Reprezentační přestávka přes mistrovství světa do 21 let v Praze nechala mužstvům dva týdny volna, které využila spíš k odpočinku. „Poslední tři zápasy jsme odehráli v poměrně rychlém sledu, takže jsme tento čas využili k ušetření sil. Navíc kluci trénují ve svých mateřských oddílech, to je dostačující,“ prohlásil jihlavský trenér Ondřej Lapeš.

Podobně to měli také Západočeši. „Řekl bych, že u nás je situace stejná jako u ostatních týmů. Kluci mají rodiny nebo partnerky, kterým je potřeba se věnovat, takže jsme pouze načerpali síly,“ uvedl Jan Pinkava, plzeňský člen grémia Superligy malého fotbalu.

Západočeši se pokusí o vůbec první body ze hřiště soupeře. Zatím prohráli 1:5 v Praze a pak 0:14 v Brně. „Očekávám vyrovnanější zápas, než jaký jsme odehráli v Brně. Tam to bohužel byla tvrdá lekce. Doufám, že se sejdeme ve slušné sestavě, protože termín zápasu není pro nás vůbec ideální,“ přál si Pinkava.

Celek z Vysočiny zatím o nováčkovi moc neví. „Neviděl sem žádný plzeňský duel. Uvidíme, co zápas přinese. Na domácím hřišti taktiku příliš neměníme,“ připomněl Lapeš.

Jeho svěřenci jdou do utkání v roli favorita, v tabulce jsou čtvrtí, Plzeň až osmá, přitom odehrála o zápas víc. „Roli favorita bereme. Utkání musíme a chceme zvládnout, cíl je přiblížit se čelu tabulky, aby vedoucí týmy příliš neutekly. Sestava na zápas je dle představ a pokud se přes víkend nic zvláštního nestane, nastoupíme v silné sestavě a půjdeme pro si pro tři body.“ vyhlásil jihlavský kouč.

V jeho kádru vzbuzují respekt především čerství evropští šampioni z ukrajinského Kyjeva Robin Demeter nebo Jakub Göth. „Z reprezentačních zápasů si pamatuji Robina Demetera, který na Euru v Ukrajině podával skvělé výkony. Nemám informaci, zda proti nám nastoupí, ale pokud ano, myslím si, že bude klíčová postava domácích,“ přemítal plzeňský funkcionář.

Západočeši v posledním utkání podlehli doma 4:7 Blanensku. „Snažíme si z každého zápasu odnést něco, co nás posune dál. Pozitivum bylo, že jsme odehráli slušný první poločas. Negativum určitě to, že jsme se složili po obdržené brance na 1:3,“ upozornil Pinkava.

Jihlava naposledy vydřela bod po penaltovém rozstřelu v Mostě. Přestože čtvrt hodiny před koncem prohrávala o tři branky, nakonec vyrovnala na 7:7. „Zápas ukázal hlavně naší dobrou morálku v závěru, když už to vypadalo, že budeme bez bodu. Kousli jsme se a dotáhli utkání do penalt, kde při troše štěstí v penaltách mohly být body nakonec dva,“ uvažoval Lapeš.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Martin Mangl


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes