« zpět

Plzeňský nováček slaví první výhru, rodila se císařským řezem

Plzeňský nováček slaví první výhru, rodila se císařským řezem

17.09.2018 - Plzeň – Pouze dvě utkání čekala Plzeň na premiérovou výhru v Superlize malého fotbalu. Ve druhém kole nového ročníku přivítal nováček celostátní soutěže Pardubice a zvítězil 2:1.


Po předchozí prohře 1:5 v Praze tak Západočeši slaví hned v úvodním domácím duelu. „Pro nás to jsou zlaté body. Věděli jsme, že se Pardubice umístily v minulé sezoně na druhém místě a že dorazí s hráči, kteří umí jeden na jednoho a dokáží být důrazní. To vše se ukázalo. Hodně nám pomohlo i první kolo v Praze, kde jsme byli, jak se říká, hozeni do vody, a naučili se tím některé zásadní věci pro malý fotbal,“ uvedl plzeňský kapitán Tomáš Štverák.

Pardubice naopak po předchozí domácí výhře 7:1 s Mostem roli favorita nenaplnily. „Celou dobu jsme domácí mleli... Pak dostaneme gól ze standardky, poté Plzeňák na půlce vystřelil a od dalšího plzeňského hráče se míč odrazil do brány. Takže kluci si nic svého nevypracovali, ale góly se samozřejmě počítají a o to je prohra horší,“ litoval pardubický zadák Jan Rosůlek.

Hosté šli přitom do vedení, když se těsně před přestávkou trefil Marek Řehák. Ve 49. minutě však za Plzeň srovnal právě Štverák. Šest minut před koncem duelu rozhodl Marek Havlas. „Řekl bych, že výhra se rodila císařským řezem. Celý zápas byl až do poslední vteřiny velký boj. Nakonec však se šťastným koncem pro nás. Zlomové bylo asi vyrovnání. To nám dodalo sílu do konce zápasu a naopak si myslím, že Pardubice trochu opařilo,“ uvedl autor plzeňské vyrovnávací branky.

Pardubice sice dorazily na západ Čech pouze v osmi hráčích, ovšem v tom podle Rosůlka problém nebyl. „Do Plzně jsme jeli v menší sestavě, ale za to v silné. Do plné sestavy chybělo pouze duo spoluhráčů,“ sdělil seniorský světový šampion a mistr Evropy do 21 let.

Východočeši zamířili na hřiště superligového nováčka teprve jako první celek soutěže. „Myslel jsem si, že síla Plzně bude větší, ale je vidět, že kluci už hráli futsal a hlavně na pivota. Prostředí bylo asi nejhorší, co jsem zažil. Plzeň je však nováček soutěže, takže předpokládám, že rok od roku na tom zapracuje,“ poznamenal Rosůlek.

Plzeň se zatím rozkoukává a především sbírá zkušenosti s malým fotbalem. „Superliga je kvalitní, stačí se podívat na soupisky jednotlivých týmů. A pro nás jde zatím o výbornou zkušenost. O ambicích si můžeme něco říci po první polovině soutěže, přece jen jsme naprostý nováček. Do té doby budeme bojovat o každý bod, právě jako teď s Pardubicemi,“ vzkázal Štverák.

To Pardubice po loňském druhém místě pomýšlí opět na stupně vítězů. „Určitě se chceme dostat zase do první trojky. To nám určitě stačí. Rozhodovat budou venkovní zápasy, protože složit tým navenek je složitější,“ dodal pardubický zadák.

 

Plzeň – Pardubice 2:1 (0:1)

Branky a nahrávky: 49. Štverák, 54. Havlas (Paum) - 28. Řehák (Müller). Rozhodčí: Kohout – Šik. ŽK: Paum, Kocour, Štverák (všichni Plzeň). Diváci: 20.

Plzeň: Daniel Adamovič (Jan Kronďák) – Patrik Denk, Jiří Loukota, Pavel Marianus, Jakub Kocour, Marek Havlas, Tomáš Marek, Josef Vitouš, František Paum, David Fiala, Jakub Vavrač, Tomáš Štverák.

Pardubice: Vlastimil Mičjan - Marek Řehák, Lukáš Mach, Patrik Müller, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Jan Rosůlek, Dominik Čáň.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes