« zpět

Plzeňský nováček zakončí podzimní část Superligy doma proti Mostu

Plzeňský nováček zakončí podzimní část Superligy doma proti Mostu

10.11.2018 - Plzeň – Už tři vítězství ze sedmi duelů zaznamenala Plzeň ve své premiérové sezoně Superligy malého fotbalu. O poslední v podzimní části se pokusí v neděli od půl jedenácté dopoledne na domácím hřišti proti Mostu.


V tabulce patří Plzni páté místo o bod a příčku před Mostem, který však zatím odehrál o zápas méně. „Nadcházející utkání v Plzni se mi tentokrát komentuje poměrně složitě. Určitě není vhodné z pozice trenéra říct, že o soupeři nevíme vůbec nic, ale vlastně to není tak daleko od pravdy,“ podotýká mostecký trenér Vojtěch Benda.

Za Západočechy zatím mluví výsledky, které nováček celostátní soutěže předvádí nad očekávaní dobré. „Samozřejmě jsme se na Plzeň informovali u některých jiných týmů a alespoň hrubou představu máme. Pro Plzeň budeme její poslední podzimní soupeř a pokud se s tímto úkolem popasovalo sedm týmů před námi, jistě to nějak zvládneme i my,“ věří mostecký kouč.

Plzeň dosud dvakrát vyhrála doma 2:1 s Pardubicemi a 10:6 s Olomoucí. Naposledy však uspěla i venku, třemi góly v závěru obrátila duel v Příbrami a zvítězila 6:5. „Přesně kvůli těmto momentům fotbal hrajeme. Myslím si, že na to budeme vždy vzpomínat. Přeji si to zažít znovu,“ říká plzeňský člen superligového grémia Jan Pinkava.

Západočeši navíc brzy přišli o vyloučeného gólmana, přesto zápas otočili s kapitánem Tomášem Štverákem v bráně. „Tomáš ukázal, jak je pro náš tým nepostradatelný. S Tomášem v bráně jsme soupeře přečíslovali a následně i přehrávali. Určitě to může být varianta do dalších zápasů,“ souhlasí Pinkava.

Kvalitní rozehrávka brankáře zdobí také Most, ať už nastoupí kdokoliv z trojice Ondřej Bíro, Václav Šlégr nebo Miloslav Aschenbrenner. „Je to obrovská zbraň Mostu, o které se ví, ale velmi špatně se brání. Věřím, že na Mostecké budeme připravení,“ doufá jeden ze zakladatelů Plzeňského malého fotbalu.

Mostecký trenér měl při sestavování nominace potíže, přesto veze do Plzně silnou sestavu. „Klasické trenérské klišé, že se chceme soustředit především na svou hru a nepodřizovat se soupeři, získává v tomto zápase mnohem reálnější obrysy než obvykle. Prostě dorazíme do Plzně, předvedeme náš nejlepší možný malofotbalový výkon a necháme se překvapit, na co to bude v porovnání s kvalitami Plzně stačit,“ hlásí Benda.

Plzeň rozhodně dokazuje, že v celostátní soutěži nebude otloukánek. „Nemyslím si, že by nás soupeři i předtím nějak podceňovali, ale doufám, že jsme ukázali, že se s námi musí počítat,“ doplňuje Pinkava.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes