« zpět

Povzbuzená Plzeň chce potvrdit první jarní výhru proti Olomouci

Povzbuzená Plzeň chce potvrdit první jarní výhru proti Olomouci

25.05.2019 - Olomouc – Hodně za očekáváním zůstává Olomouc v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu. Na jaře si připsala jediný úspěch po kontumaci s Příbramí, o další body se pokusí v neděli od devíti hodin ráno na hřišti v Hněvotíně proti nováčkovi z Plzně.


Ta si v minulém čtrnáctém kole připsala první jarní vítězství, když doma zdolala Jihlavu 6:4. „Z první jarní výhry jsme byli všichni nadšení. Konečně se nám povedlo naplno bodovat. Poskočili jsme v tabulce na šesté místo a hned to vypadá trochu veseleji. Je vidět, že když se sejdeme a hráči dají do zápasu všechno, dokážeme porazit tým, který bojuje i o umístění na bedně. Škoda, že se to nepovedlo v těch předešlých dvou domácích zápasech,“ uvedl hrající plzeňský kouč Stanislav Kocour.

Úspěch chce se svými svěřenci potvrdit. Šesté Západočechy a osmou Olomouc dělí tři body, Hanáci však mají duel k dobru. „Když bychom nevěřili, že můžeme vyhrát, nemá cenu tam ani jet,“ usmál se Kocour. „Uděláme pro vítězství maximum,“ slíbil.

Podzimní vzájemný duel přinesl kanonádu, Plzeň doma vyhrála 10:6. „Náš domácí zápas s Olomoucí ovlivnila hubenější sestava hostů, kdy se nesešli v té nejsilnější, přesto to nebylo jednoduché utkání. Museli jsme zápas otáčet a hrát do poslední minuty. Doma budou Olomoučtí určitě silnější. Bude to vyrovnaný zápas, kde rozhodnou maličkosti,“ podotkl Kocour.

Hanáci naposledy padli v Mostě 3:7, ale dovezli tam talentované mládí. „Můžeme se od utkání odrazit, naše kvalita nebyla hrozná. Určitě jsme překvapili a je na čem stavět. Máme problém s venkovními zápasy, na které hráči nechtějí jezdit. Teď máme jádro, které bude cestovat na každý a od toho se odrazíme. Uděláme pořádnou partu a naučíme se nějaké nové věci, abychom překvapili, protože jinak se Superliga hrát nedá,“ povídal po utkání olomoucký hráč Michal Čapek.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes