« zpět

Povzbuzený Most chce vyzrát na brněnského vládce Superligy

Povzbuzený Most chce vyzrát na brněnského vládce Superligy

05.04.2019 - Brno – Rozhodně mají co vracet. Na podzim hráči Mostu podlehli Brnu v Superlize malého fotbalu jednoznačně 0:7 dokonce na domácím hřišti, ovšem k odvetě na jih Moravy míří mnohem kompaktnější severočeský tým. Duel na hřišti Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem začíná v neděli půl hodiny před polednem.


Brno vede tabulku se čtyřbodovým náskokem před Blanenskem, přitom ztratilo pouze bod v zápase s jihomoravským rivalem, jehož zdolalo až 5:4 po pokutových kopech. Čtvrtý Most ztrácí dvanáct bodů. „Most má velmi silné mužstvo, ve kterém je spousta zkušených reprezentantů. Před jarními odvetami navíc tým posílil o Jakuba Poláka a Michala Saláka, kteří na podzim hráli za Prahu. V úvodním jarním utkání Most porazil Pardubice a posouvá se tabulkou vzhůru, proto očekávám kvalitní a vyrovnané utkání,“ uvedl brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Severočeši zahájili jaro domácí výhrou 4:1 s Pardubicemi. „Jsem rád, že většina kluků z utkání proti Pardubicím může nastoupit i v Brně. Respektujeme sice sílu letošního Brna a víme, že si na něm zatím vylámali zuby všichni soupeři, ale určitě se o body popereme. Chceme hrát zodpovědně zezadu, čekat na brněnské chyby a odjet s pocitem, že jsme pro úspěch udělali vše,“ prohlásil mostecký kouč Vojtěch Benda.

Na jih Moravy přiveze odhodlanou sestavu, která se pokusí připravit Brnu první porážku sezony. V dosavadní historii vzájemných soubojů třikrát vyhrál Most, čtyřikrát Brno. „Máme před sebou výjezd na Moravu, ty jsou vždy poněkud komplikovanější, protože pro hráče to představuje celý jeden den mínus. Na druhou stranu máte vždy jistotu, že jedou skutečně ti, co výběrem žijí, a že rozhodně nechtějí po tak dlouhé cestě podat odevzdaný výkon a zase jet několik hodin domů,“ poznamenal Benda.

To domácí celek nasadí odlišnou sestavu než v Příbrami, kde lídr soutěže zvítězil 4:2. „Proti Mostu určitě dojde ke změnám, někteří hráči se omluvili kvůli zápasům velkého fotbalu, ale sestava bude doplněná o jiné, kteří zase nemohli odcestovat do Příbrami. U nás je princip nominace stále stejný, z užšího kádru přibližně patnácti hráčů do pole někteří plejeři nemohou kvůli zranění nebo fotbalovým špílům a hrát jde těch deset, kteří jsou k dispozici,“ vysvětlil Táborský.

Na hřišti poslední Příbrami lídr tabulky přitom první půli prohrál. „Očekával jsem těžký zápas a přesně to se vyplnilo. Myslím, že bylo k vidění velmi dobré utkání a svými výkony se o to zasloužila obě mužstva. I po čtyřhodinové cestě jsme začali výborně, za úvodních patnáct minut jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ale ve skórování nám zabránil vynikající domácí gólman. Následně jsme obdrželi branku z rychlého brejku a poločas prohráli,“ ocenil brněnský kouč výkon nového brankáře Středočechů Hynka Holana.

Ve druhém poločase jeho svěřenci zapnuli na vyšší obrátky a duel zvrátili ve svůj prospěch. „O přestávce ale nebyl důvod k nějaké panice, řekli jsme si, že když budeme ve své aktivní hře dál pokračovat, šance si opět uděláme, jen musíme být produktivnější. Dvakrát jsme vyrovnali, jednou nám pomohl domácí obránce, když si srazil míč za brankovou čáru. Následně, když se nám podařilo jít do vedení, zastavilo nápor Příbrami vyloučení domácí opory Tošovského. V přesilovce jsme sice branku nedali, čtvrtý gól jsme však vstřelili těsně po jejím skončení. V dramatickém a vyrovnaném utkání jsme na úvod jarních odvet vyválčili velmi cennou výhru,“ liboval si Táborský.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes