« zpět

Praha doma odmítá podcenění, Příbram pošilhává po překvapení

Praha doma odmítá podcenění, Příbram pošilhává po překvapení

23.09.2017 - Praha – Pohled na tabulku po dvou kolech Superligy malého fotbalu jasně určuje roli favorita. Druhá Praha přivítá poslední Příbram, duel v areálu Sokola Vysočany začíná v neděli v osm hodin večer.


Nebýt zaváhání v předchozím kole, vstoupil pražský celek do třetího kola v pozici lídra soutěže. Jenže po úvodní domácí výhře 3:0 nad brněnským obhájcem titulu nečekaně klopýtl v Pardubicích, kde podlehl 1:2 po pokutových kopech. Superligu o bod vedou právě Východočeši. „Z výsledku jsme určitě zklamaní, ale na kluky naštvaný nejsem. K utkání přistoupili zodpovědně, s plným nasazením a po vyrovnané první půli jsme v druhé byli jasně lepší. Co mě zklamalo, byla naše koncovka, kdy z osmi gólovek proměníme jednu.  Na to jak kvalitní máme hráče, byla koncovka opravdu žalostná. Takže výkon dobrý, výsledek nikoliv,“ vracel se k minulému utkání pražský kouč Václav Socher.

S Příbramí tak jeden z největších aspirantů titulu zaváhat nesmí. Poslední celek tabulky však svádí k podcenění. „Určitě to v kabině padne, ale z přístupu nás trenérů kluci pochopili, že Příbram určitě nepodceňujeme. Do zápasu jdeme v téměř nejsilnějším složení. Jsme připraveni na všechno a věřím, že naší kvalitou a absolutním přístupem se nám podaří i přes urputnou obranu Příbrami uspět,“ pronesl Socher.

Příbram ve dvou dosavadních duelech podlehla na hřišti Blanenska 2:4 a doma pak schytala výprask 1:8 od Jihlavy. V neděli Středočechy čeká velká výzva. „Praha má jeden z nejsilnějších týmů posledních let, což určitě vnímáme. Jedeme na její hřiště s pokorou, udělat co možná nejlepší výsledek a při splnění všech taktických věcí, které si řekneme v kabině, třeba i pošilháváme po překvapení v podobě vítězství. K možnému úspěchu může vést jedině nadprůměrný výkon celého mužstva,“ uvědomil si příbramský trenér Josef Sandr.

Přestože nedělní termín jeho výběru příliš nesvědčí, míří do Prahy odhodlaně. „Tým na zápas s Prahou složíme určitě, ale předem vím, že to nebude nejsilnější možná sestava. Uzdravili se nám někteří jedinci, přemlouvat však nikoho z pozice trenéra rozhodně nehodlám,“ pravil rázně příbramský kouč.

Prahu úspěch může posunout do role vedoucího celku soutěže, na jehož pronásledování se zaměří smečka soupeřů. „Superliga určitě není o prohánění Prahy, ale je to soutěž, kde mají všichni svoji kvalitu. Myslím si, že na titul si potají myslí sedm týmů, ale abych nebyl příliš obecný, nejvíc favorizuji Blanensko a Brno,“ poznamenal Socher.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes