« zpět

Praha nastartovala jaro kanonádou, pardubický gólman očima posouval čas

Praha nastartovala jaro kanonádou, pardubický gólman očima posouval čas

24.04.2019 - Praha – Pokud by v takovém stylu hrál na podzim, bude souboj o titul v Superlize malého fotbalu rozhodně zamotanější. Tým Staropramen Praha vstoupil do jarní části drtivým domácím triumfem 12:2 nad Pardubicemi.


Přesto Praha ze třetí pozice ztrácí pořád propastných patnáct bodů na vedoucí Brno, byť má ještě dvě utkání k dobru. „Před zápasem jsme si řekli, že chceme skončit minimálně na třetí pozici, ale půjdeme do každého utkání, jako bychom hráli o titul. Zápasy chceme vyhrávat, abychom projeli jaro nejlíp bez porážky. Můžeme hrát uvolněně, když se něco nepovede, není to takový problém, jako ve chvíli, kdy bychom o titul ještě hráli,“ popsal pražský forvard Jiří Sodoma (na snímku).

Právě uvolněnost se stala hlavním atributem divoké pražské kanonády v úvodním jarním duelu. „Dopředu si můžeme dovolit věci, které jsme v sezonách předtím zkoušet nemohli, protože jsme každý ročník hráli o titul, byl na nás tlak, který teď není. Pořád všichni hrajeme naplno, makáme dozadu, ale dopředu si víc dovolíme. Vytvořili jsme nádherné akce, které končily góly,“ liboval si evropský šampion z ukrajinského Kyjeva Sodoma.

Pražskou jízdu tentokrát odnesly v tabulce šesté Pardubice. „Praha byla našláplá, zatímco my jsme na venkovní zápas jeli se dvěma lidmi na střídání. To je ovšem obecný problém dát dohromady hráče na duel venku. Přišli noví kluci a díky jim za to, že jedou a máme aspoň dva hráče na střídání, jenže poptom chybějí nějaké návyky, lidi si zvykají i na sebe, což taky hraje roli. S každým dalším gólem, kdy tam Praze padly všechny brejky, se pak hraje hůř a hůř. Duel už se potom dohrával, sledoval jsem časomíru jako každý z nás, aby už byl konec,“ přiznal pardubický gólman Vlastimil Mičjan.

Přitom první poločas debaklu nenasvědčoval. Na úvodní branku Sodomy odpověděl Dominik Bičiště, Praha odskočila góly českých reprezentantů Pavla Šultese se Stanislavem Maříkem. Jenže druhou půli už domácí Pardubice mačkali. „Na začátku první půlky jsme ustáli tlak, pohyb Prahy, zvykli jsme si na její hru a docela to šlo, prohrávali jsme jen o dva góly. Ve druhém poločase jsme možná víc otevřeli hru a Praha svou kvalitou každou ztrátu trestala brejkem, chodila do jednoho přečíslení za druhým,“ sdělil Mičjan.

Bodově se na zvyšování skóre nejvíc podíleli úřadující evropští šampioni, Sodoma ke třem trefám přidal dvě asistence, Šultes zaznamenal hattrick a jednu přihrávku, Mařík dva góly a dvě nahrávky. „S kádrem, v jakém jsme se sešli, jsme si věřili. S klukama se známe, někteří byli noví, ale velmi dobře zapadli. Po prvních dvaceti minutách jsem věděl, že jestli nevyrobíme zbytečné chyby, ze kterých by nás Pardubice trestaly, utkání zvládneme. Hosté přijeli v sedmi lidech a hrálo se večer, nebylo to pro ně úplně jednoduché,“ poznamenal Sodoma.

Pardubický brankář s reprezentačními zkušenostmi tak lovil dvanáctkrát míč ze své sítě. „Všechno je jednou poprvé. Museli jsme jednou dostat i ranec, abychom se třeba nad nějakými věcmi zamysleli. Taky jsem klukům moc nepomohl. Praha měla šance a spadla jí tam většina akcí hlavně ve druhé půlce, dostávala se do brejků dva na jednoho, tři na jednoho, to je pak těžké. Druhý poločas musíme hodit za hlavu, ani se nad ním moc nezamýšlet, spíš brát pozitiva z první půle, kdy nějaké věci vycházely dopředu i dozadu. Druhý poločas už jsme se dostávali do křeče s každým dalším gólem,“ hlesl Mičjan.

 

Staropramen Praha – Pardubice 12:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 5. Sodoma (Hakl), 23. Šultes (Vaněk), 26. S. Mařík, 35. Reiter (Kubek), 37. Sodoma (Šultes), 42. Šultes (Sodoma), 43. Šultes (Sodoma), 51. S. Mařík (Reiter), 52. Baran (S. Mařík), 53. Pozníček (S. Mařík), 55. Sodoma, 55. Kostka - 10. Bičiště (Doležal), 48. Doležal. Rozhodčí: Růžička – Šťástka. ŽK: Sodoma. Diváci: 30.

Staropramen Praha: Petr Víšek – Stanislav Mařík, David Baran, František Hakl, Dominik Kostka, Jakub Kubek, David Pozníček, Daniel Reiter, Jiří Sodoma, Pavel Šultes, Jiří Vaněk.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – Dominik Bičiště, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Marek Jech, Jan Rosůlek, Vojtěch Doležal.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes