« zpět

Praha nastřílela Jihlavě jedenáct gólů, Jelínek čeká na „vyúčtování“

Praha nastřílela Jihlavě jedenáct gólů, Jelínek čeká na „vyúčtování“

19.08.2019 - Praha – Suverénně vykročil za cestou do nejvyšších pater Superligy malého fotbalu tým Staropramen Praha. V úvodním kole celostátní soutěže na domácím hřišti přejel hladce 11:2 Jihlavu.


Třemi góly se na triumfu podílel útočník Tomáš Jelínek, mistr světa do 21 let. „Dlouho jsme nedal hattrick a za Prahu ještě vůbec, takže spokojenost. Jsem rád, že to tam padá,“ pochvaloval si a uvažoval, zda si musí připravit něco na zápisné. „Nevím, zda za hattrick, ale kluci si dělali srandu, že za desátý gól, takže zjistím, jestli jsem zahučel,“ usmál se Jelínek.

Praha se s oslabeným soupeřem příliš nenadřela, od začátku utkání dominovala. „Hráli jsme, co jsme chtěli. Soupeř přijel se zpožděním a šesti lidmi do pole. Nechtěli jsme to podcenit, což se nestalo, a utkání dopadlo, jak dopadlo,“ popsal pražský forvard.

Jihlava držela bezbrankový stav do devatenácté minuty, než otevřel skóre Jakub Kubek. „Řekli jsme si, že budeme bránit a hrát na brejky, chvilku se nám to dařilo a snažili jsme se stav držet. Bohužel jsme pak dostali první gól, za pár minut další a pak už bylo hotovo,“ sdělil jihlavský hráč Jan Chramosta.

První poločas vyhrála Praha 4:0. „Domácí byli strašně rychlí, nás přijelo málo, což se samozřejmě projevilo v utkání. Chtěli jsme zápas důstojně dohrát, snažili jsme se pořád, měli i nějaké šance, jenže Praha byla mnohem lepší,“ uznal Chramosta.

Praha zakončila uplynulou sezonu na třetí příčce za Brnem a Blanenskem, v novém ročníku pomýšlí opět výš. „Je jasné, že chceme hrát o nejvyšší příčky, to bereme jako samozřejmost. Nejlepší bude titul,“ řekl Jelínek, který bojuje o nominaci na říjnové mistrovství světa v australském Perthu. „Je to příležitost. Jestli mám nějakou šanci, doufám, že se na mistrovství dostanu a pomůžu k úspěchu,“ přál si.

Jihlava hodlá vylepšit pátou pozici z minulé superligové sezony. „Chceme bojovat o bednu. Bude to strašně těžké, ale rádi bychom skončili aspoň na třetím místě,“ povídal Chramosta.

 

Staropramen Praha – Jihlava 11:2 (4:0)

Branky a nahrávky: 19. Kubek (Reiter), 21. Socher (Pozníček), 23. Reiter (Baran), 24. Jelínek (Kounovský), 35. Kounovský (Jelínek), 37. Jelínek (Kounovský), 41. Kratochvíl (Baran), 48. Socher (Uhlíř), 49. Kostka (Uhlíř), 54. Jelínek (Kounovský), 57. Socher (Pozníček) – 45. Pernička (Lafuntál), 56. Svoboda (Chramosta). Rozhodčí: Pakosta – Soukup. ŽK: Reiter. Diváci: 20.

Staropramen Praha: Jakub Stehno (Jaroslav Bellada) – David Pozníček, Jakub Kubek, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Baran, Tomáš Jelínek, Daniel Reiter, Tomáš Kounovský, Dominik Kostka, Michal Uhlíř.

Jihlava: Jan Filsak – Antonín Plichta, Marek Pernička, Filip Lafuntál, Richard Svoboda, Adam Průcha, Jan Chramosta.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes