« zpět

Praha už sahá po titulu, v mostecké brance jí čelí nováček

Praha už sahá po titulu, v mostecké brance jí čelí nováček

08.06.2018 - Praha – Do předposledního kola Superligy malého fotbalu půjde tým Staropramen Praha s informací, zda největší blanenský pronásledovatel lídra ztratil body s Brnem. V takovém případě už může dojít ke korunovaci šampiona, pokud Praha na domácím hřišti v neděli od sedmi hodin večer porazí Most.


Blanensko se představí v Brně už od dvou hodin odpoledne a jelikož na vedoucí Prahu ztrácí tři body, nesmí zaváhat. „I kdybychom výsledek nezjišťovali, stejně se k nám dostane, ale nic to měnit nebude, vždy chceme hrát na vítězství,“ prohlásil pražský trenér Václav Socher.

Jeho mužstvu v případě blanenského klopýtnutí stačí jediná výhra k triumfu ve třetím ročníku celostátní soutěže. „Výhra nám stačí jen v případě ztráty Blanenska v Brně, ale ten zápas nás nemusí zajímat. Musíme udělat ve dvou duelech alespoň čtyři body a v tu chvíli se nepotřebujeme zabývat ostatními výsledky,“ připomněl Socher.

V pražských Vysočanech se domácímu celku postaví Most. Český vicemistr z premiérového ročníku Superligy malého fotbalu se dvě kola před koncem letošní sezony drží na šesté pozici, ale jen dva body ztrácí na třetí Pardubice. „Uvědomujeme si, že jsme Prahu ještě nikdy neporazili. Zároveň je jasné, že hráčské základny Prahy a Mostu jsou neporovnatelné a nejsme určitě jediný tým Superligy, který na jejím hřišti nastoupí spíš v roli outsidera. Na druhou stranu by byla hloupost skládat zbraně. To našim klukům není vlastní a pokud chce Praha z tohoto utkání plný počet bodů, určitě ji nečeká nic jednoduchého,“ vzkázal mostecký kouč Vojtěch Benda.

Praha v minulém kole zvítězila v Jihlavě 5:4, přestože po půlce vedla pohodlně 5:1. „Zápas se vyvíjel zcela podle našich představ, jenže celý druhý poločas jsme odehráli, jak je už s Jihlavou zvykem, v totálním útlumu a jasný zápas jsme téměř ztratili,“ zlobil se pražský kouč.

Most v minulém kole doma podlehl oslabeným Pardubicím 2:3. Na podzim Severočeši na vlastním hřišti prohráli s Prahou 4:5. „Most známe a viděli jsme ho i v televizním utkání s Olomoucí. Víme, v čem je silný, ale známe i jeho slabiny a ty chceme využít,“ nabádal Socher.

Výraznou změnu chystá Most v brankovišti. Tradiční brankářka jednička Ondřej Bíro stále léčí zranění a nastoupit namůže ani jeho stabilní zástupce Václav Šlégr, který nedostal volno. Mezi tyčemi se tak představí poprvé v Superlize malého fotbalu Miloslav Aschenbrenner, gólman týmu Katalánci Most.

Hra severočeského výběru obvykle začíná od vlastní branky, na čem nehodlá trenér ani tak nic měnit. „Vím, že pravidelné příznivce mosteckého malého fotbalu v naší nominaci okamžitě praští do očí jméno gólmana. Pro Ášu jsme se rozhodli ze dvou důvodů: jednak oba naši základní brankáři do utkání nastoupit nemohou a zároveň ho rádi uvidíme v akci při superligové úrovni. V mostecké soutěži se prezentuje výbornými výkony a hlavně podobně aktivním stylem jako Ondra a Venca. Je silný ve hře nohama a nebojí se vytvořit přečíslení,“ představil nováčka Benda.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes