« zpět

Pražského kouče zklamal přístup zkušených hráčů, vyvodí z toho změny

Pražského kouče zklamal přístup zkušených hráčů, vyvodí z toho změny

10.11.2018 - Praha - Po posledních našich výsledcích si musí dát velký pozor Příbramští, aby nepodcenili nás. S nadsázkou, i když vcelku výstižně zhodnotil aktuální rozpoložení sil pražský trenér Václav Socher před utkáním osmého kola Superligy malého fotbalu, které začíná ve Vysočanech v neděli v osm hodin večer.


Tým Staropramen Praha totiž prohrál třetí ze čtyř posledních duelů a klesl na čtvrtou pozici. „Nebudu se na nic vymlouvat, náš přístup není dobrý a z toho vše pramení. Už jsem si vše vyhodnotil, připustil si hlavně svoje chyby a vyvodil z toho určité věci,“ podotýká Socher.

V minulém kole jeho svěřenci podlehli v Olomouci 6:9, první půli prohráli dokonce 0:7. „První půle byla zlý sen. Olomouc nebyla o parník lepší, ale nesrovnatelně víc chtěla, její hráči skákali do střel a šly štěstí naproti, my jim to neuvěřitelně ulehčovali,“ zlobí se pražský trenér.

Zklamali ho zkušení hráči. „Ale hlavně přístupem. Chápu, že se nedaří, jenže jediný, kdo ze zkušených obstál, byl Šulty,“ zmiňuje kouč evropského šampiona Pavla Šultese.

Příbrami s jednou výhrou a pěti prohrami patří až poslední devátá pozice. Favoritem tak zůstává výběr z hlavního města. „Prahu bereme jako jeden ze tří lepších celků. Nebereme to tak, že se trápí. V domácím prostředí zajisté postaví co nejsilnější tým. Vycházíme toho, co si před zápasem řekneme a budeme se snažit vše plnit na sto dvacet,“ říká příbramský trenér Josef Sandr.

Jeho svěřenci v minulém kole selhali doma s Plzní. Přestože tři minuty před koncem vedli o dvě branky, prohráli 5:6. „Konec zápasu jsme totálně nezvládli. Celý duel jsme byli lepší mužstvo, Plzeň si nevypracovala žádnou šanci. Hosté byli bezzubí a darovali jsme jim góly ze standardních situacích po našich zbytečných faulech,“ lituje příbramský kouč.

Do kritiky jednotlivců se po nepovedením utkání nepouštěl. „Hráči mě nezklamali, zklamali jsme jako celek. Je to ponaučení do dalších zápasů a doufejme, že nám to pomůže,“ přeje si Sandr.

Přestože jeho výběru patří poslední pozice, na které skončil i loni, vidí zlepšení. „Už teď bereme, že sezona je pro nás lepší než ty předešlé. Jak po herní stránce, tak i po taktické a především vytvořením kostry týmu,“ povídá Sandr.

Tým Staropramen Praha si nesmí dovolit zaváhání s posledním týmem tabulky. „Kluci nic nepodcení, brát budu kluky s dobrým přístupem, kteří si cení, že za Prahu můžou hrát. A to i na úkor některých reprezentantů,“ oznamuje Socher.

Praha ze čtvrté pozice ztrácí bod na třetí Jihlavu, ovšem už deset na první Blanensko, které odehrálo o zápas víc. „Titul opravdu neřeším. Chci zase najít tvář týmu a předvádět s Prahou výkony, ze kterých budeme mít všichni dobrý pocit. Na co to na konci sezony bude stačit, se necháme překvapit,“ dodává pražský kouč.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes