« zpět

Pražskému kouči vyšla sázka a těší se na útočný fotbal s Olomoucí

Pražskému kouči vyšla sázka a těší se na útočný fotbal s Olomoucí

01.06.2019 - Praha – Proti Plzni ukázala Olomouc, že v Superlize malého fotbalu nepatří jen do počtu. Jenže svou úroveň potřebuje předvést i na hřišti Staropramenu Praha. Místo nováčka celostátní soutěže tak narazí na obhájce titulu. Duel šestnáctého kola v pražských Vysočanech začíná v neděli v sedm hodin večer.


Hanáci v minulém kole zničili Plzeň 14:1 a připsali si první jarní výhru na hřišti. „Jsme moc rádi, že jsme se po určitých změnách v kádru a přístupu ocitli na té příjemnější straně výsledku s dvouciferným skóre,“ liboval si manažer týmu Tomáš Zeman.

Jenže Praha na jaře hraje uvolněně, což potvrdila vítězstvím 4:1 v Jihlavě. „Podali jsme kolektivní koncentrovaný výkon, který mě velmi potěšil. Chtěl jsem hrát především zezadu a dostat co nejméně gólů. Klukům jsem připravil i speciální sázku za udržení nuly, 4:1 je tudíž ideální výsledek. Úkol jsme splnili a sázku jsem neprohrál,“ culil se pražský trenér Václav Socher.

Obhájce titulu si tak na třetí příčce vytvořil čtyřbodový náskok na čtvrtou Jihlavu, Praha má navíc utkání k dobru. „Věřím, že tímto výsledkem jsme si pojistili třetí místo. Výhra v Jihlavě byla obrovsky cenná, protože se nám zranili či vykartovali velmi důležití hráči a zbytek sezony dohráváme bez nich. Ale i tak chceme do konce získat maximální počet bodů,“ slíbil Socher.

Hanáci na šesté pozici mají o deset bodů méně, teď především okysličují a konsolidují kádr. „Noví hráči jsou ta správná cesta. Jedná se o opory týmů, které se v olomoucké nejvyšší soutěži malého fotbalu v cele sezoně drží na nejvyšších příčkách,“ podotkl Zeman.

Nováčky poveze Olomouc i do hlavního města. „V Praze představíme nejspíš opět některé nové tváře a bereme zápas jako přípravu na příští sezonu. Jedeme k soupeři s pokorou, ale zároveň s větším počtem hráčů, kteří mají chuť reprezentovat Olomouckou malou kopanou. Chceme soupeři utkání znepříjemnit a navázat na podzimní výkon proti Staropramenu,“ připomněl manažer.

Podzimní duel na domácím hřišti totiž vyhrála Olomouc 9:6. „Těším se na otevřený fotbal plný gólů. Zápas si chceme užít a pojmout víc útočněji než v Jihlavě. Olomouc ukázala svoji sílu vysokým vítězstvím s Plzní, ale to nic nemění na tom, že utkání s ní toužíme zvládnout za tři body,“ vyhlásil pražský stratég.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes