« zpět

Příbram chce skončit do pátého místa, nejprve ji prověří Blanensko

Příbram chce skončit do pátého místa, nejprve ji prověří Blanensko

04.09.2017 - Boskovice – Tam kde zůstali v uplynulé sezoně, už končit nechtějí. Hráči Příbrami uzavřeli minulý ročník Superligy malého fotbalu na poslední pozici, na prahu nového touží po posunu. První utkání sehrají v pondělí od půl osmé večer v Boskovicích, kde má domácí stadion Pivovar Černá Hora Blanensko.


Už výkony v závěru předchozí sezony slibovaly zlepšení středočeského celku. „Nebudeme si klást nějaké přehnané cíle. Chceme skončit do pátého místa a určitě získat víc bodů než minulou sezonu,“ prohlásil hrající předseda příbramského svazu Milan Vančát.

Blanensko mělo ještě v posledním kole minulého ročníku šanci na třetí pozici, ale po závěrečné domácí prohře s Olomoucí kleslo až na pátou pozici. O útoku na medaile ani tentokrát nemluví. „Vedení nám na tuto sezonu nedalo žádné vysoké cíle. Spíš ji bereme jako přechodnou fázi na zapracování nových mladších hráčů, což je úkol od vedení našeho svazu. Takže v sezoně jistě nějaká nová jména představíme, jinak spoléháme na naše zkušené a osvědčené hráče,“ ozřejmil blanenský trenér Antonín Mazal.

Od rychlosti zapracování mladých fotbalistů se také bude odvíjet herní projev Jihomoravanů. „Chceme vyzkoušet i jiné herní prvky, ale vše proběhne v delším časovém horizontu,“ uvedl Mazal, který neměl před startem ročníku možnost s týmem trénovat. „Vzhledem k dovoleným a přípravě kluků v mateřských klubech nebylo možné dostat se ke společné přípravě. Bohužel tak jdeme do sezony bez společného tréninku,“ dodal blanenský trenér.

Stejně bez přípravy vyrazí do sezony také Příbram, která rovněž počítá se zařazením nováčků. „Nějaké nové tváře představíme, vzhledem k menší základně jich však nebude mnoho a spolehneme se na hráče, kteří chtějí Příbram reprezentovat a které malý fotbal baví,“ podotkl Vančát.

Středočechy prověří v prvním kole mužstvo postavené okolo reprezentačního kanonýra a dvojnásobného nejlepšího střelce Superligy malého fotbalu Ondřeje Paděry. „Blanensko má jeden z nejsilnějších týmů. Můžeme jen překvapit, ale samozřejmě chceme přivést body,“ doplnil brankář a zároveň příbramský předseda.

Ani blanenský kouč však nepodceňuje vzrůstající úroveň příbramského výběru. „Ke konci loňského ročníku se herně velmi zvedl. Pozitivní vliv na to jistě mělo nové vedení svazu. V této sezoně se Příbram jistě nechce pohybovat na chvostu tabulky. I vzhledem k našemu poslednímu společnému zápasu, který byl většinu utkání vyrovnaný, očekávám podobný vývoj. Doufejme, že i s podobným výsledkem,“ připomněl Mazal poslední přesvědčivou výhru 10:4.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes