« zpět

Příbram má první vítězství, Plzeň porazila o dva góly

Příbram má první vítězství, Plzeň porazila o dva góly

03.10.2019 - Příbram – Důležitý souboj o první body vyšel domácím. V dohrávce druhého kola Superligy malého fotbalu porazila Příbram v souboji zatím dvou nejhorších celků celostátní soutěže Plzeň 4:2.


Středočeši po první výhře ze čtyř duelů v soutěži poskočili na sedmou příčku před Most, který ovšem sehrál o dvě utkání méně. „Pro nás je to super. Neříkám, že příští zápas někam pojedeme a vyhrajeme, je to na nás, ale máme kvalitu. Zápas mě i překvapil, na to že se nám nedaří, nebyly góly náhodné, naopak po vypracovaných akcích. Hráli jsme dobré utkání, byli jsme lepší než Plzeň a mohli jsme jí dát víc branek,“ těšilo příbramského univerzála Ondřeje Drašnara.

Západočeši po páté prohře zakotvili u dna devítičlenné celostátní soutěže. „Samozřejmě to byl zápas dvou týmů, které měly nula bodů, trochu jsme čekali, že tam můžeme uspět. Nicméně sestava nebyla nejsilnější a jsme teď ve fázi, kdy asi ještě není ustálený kádr, vzhledem k tomu to třeba nevyšlo. Myslím, že šlo o relativně vyrovnaný zápas, z domácí strany rozhodla o maličko větší sehranost,“ přemítal plzeňský gólman Marek Hajžman.

Utkání nenabídlo tolik krásných malofotbalových momentů jako spíš přetahovanou. „Ani jeden celek nehraje nějaký speciální malý fotbal, ale nepřišlo mi to jako velká bitva. Čekal jsem víc vyhecované utkání podle toho, jak vypadalo minule, když jsme prohráli 5:6 a měli jsme početně navíc. Pereme se o spodní příčky a myslel jsem, že to bude horší, byli jsme však ve hře lepší. Plzeň má dvě individuality, které jsme si pohlídali, stejně jako tentokrát výsledek. Naštěstí,“ radoval se Drašnar.

Do vedení poslal Příbram ve dvanácté minutě hrající trenér a kapitán Jakub Tošovský, za šest minut zvýšil zkušený Michal Dražan. „Přišli hráči, kteří s námi hráli třeba před rokem jako Michal Dražan, a je vidět, že ví, jak se to hraje. Má zkušenosti a na hrotu nám strašně moc pomohl, udržel balon, bylo znát, že už Superligu hrál. Chápu, že má svůj věk a dává přednost rodině. Chybí nám stabilnější sestava, ale to se můžeme pořád bavit dokola. Musíme hrát tak, jak to jde,“ líčil příbramský mladík se zkušenostmi z reprezentace do 21 let.

Přestože za hosty korigoval kapitán Miroslav Nemček, v závěru první půle opět zařídil Příbrami dvoubrankový náskok Tošovský. „Rozhodla první půle, kdy jsme domácím darovali jeden až dva zbytečné góly. Ve druhé jsme už hráli lépe, ale nevím čím, zda Příbram povolila, nebo jsme se zlepšili. Nepouštěli jsme ji tolik do šancí a taky jsme si některé vytvářeli,“ líčil Hajžman, který chytal první duel v sezoně. „Pořád jsou to pro mě nové zkušenosti v malém fotbale, musím se učit,“ řekl.

Po přestávce ještě snížil Václav Koc, ovšem Martin Štochl záhy potvrdil příbramské vítězství. Ve 48. minutě pak uviděli po vzájemné roztržce červenou kartu Koc s Drašnarem. „Udělal jsem faul, potom jsme se chytli za nohy a následně jsem ho vzal za dres a fláknul s ním o zem. Rozdával, ale nedokázal přijmout. Smál se nám na hřišti, byl jediný, který se mi nelíbil. Jak mě chytil, nevydržel jsem to a musel jsem něco udělat. Nemám rád, když se někdo posmívá našemu týmu. Od něj je to blbé, ode mě nezkušenost, že jsem se nechal vyprovokovat. Oslabil jsem však tým a příště nebudu, což beru na sebe,“ kál se Drašnar.

Do nedělní dohrávky prvního kola s Olomoucí vstoupí Plzeň už oficiálně s novým koučem Tomášem Bochníčkem, stávající trenér Stanislav Kocour se přesouvá do role vedoucího týmu. „Malému fotbalu je potřeba věnovat čas ze strany hráčů, přijít na hřiště bez tréninku je hrozně těžké, což se potom ukazuje v zápasech. Musíme něco nacvičit, aby tým spolu trénoval, to se ukáže na hřišti. Standa říkal, že potřebuje někoho k ruce, takže bude dobře, že se práce rozprostře na víc lidí. Tomáš má chuť a věřím, že to nějakým způsobem bude fungovat líp, což ovšem neznamená, že za Standy to fungovalo špatně. Něco se změní a uvidíme,“ doplnil Hajžman.

 

Příbram – Plzeň 4:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 12. Tošovský, 18. Dražan (Čížek), 30. Tošovský, 45. Štochl (Drašnar) – 23. Nemček (Vitouš), 42. Koc (Souček). Rozhodčí: Šťástka – Soukup. ŽK: Čížek, Drašnar – Koc. ČK: 48. Drašnar – 48. Koc. Diváci: 20.

Příbram: Hynek Holan – Jakub Tošovský, Zdeněk Buch, Martin Štochl, Michal Dražan, František Chytka, David Malý, Ondřej Drašnar, Josef Čížek.

Plzeň: Marek Hajžman – Jakub Mižár, Jiří Loukota, David Souček, Josef Vitouš, Jan Sušánka, Martin Habr, David Fiala, Václav Koc, Miroslav Nemček, Stanislav Kocour.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes