« zpět

Příbram touží ještě po jedné výhře, proti teď stojí Hanáci

Příbram touží ještě po jedné výhře, proti teď stojí Hanáci

21.05.2018 - Olomouc – Chtějí přinejmenším ještě jednu výhru v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu. K tomu se příbramským hráčům zdá jako vhodný adept Olomouc, kterou už jednou porazili. Utkání jedenáctého kola začíná v Hněvotíně před kamerami ČT sport v úterý v pět hodin odpoledne.


Příbram se krčí na poslední osmé příčce s pouhými dvěma výhrami a osmi prohrami. „Ve zbývajících zápasech chceme minimálně jednou zvítězit, ale vše se odvíjí od toho, v jakém složení se v daný moment sejdeme. Doufejme, že se nám aspoň jednou podaří sejít v tom nejsilnějším složení,“ přeje si příbramský kouč Josef Sandr.

Na začátku října zvítězila Příbram na domácím trávníku nad Hanáky 7:5, i proto si v nadcházejícím souboji věří. „Nedá se říct, že nám sedí něčí styl. Nikdo nehraje stejným stylem hry každý zápas. Vše je založené také na trošce štěstí, které ke sportu patří. V Olomouci se budeme snažit jít štěstí co nejvíc naproti,“ říká příbramský trenér.

Jenže domácí v televizním utkání určitě nehodlají opakovat podzimní výsledek. „Bude to určitě těžký zápas, ale věřím, že máme sehranější mužstvo, což rozhodne,“ uvažuje olomoucký trenér Radek Sklenář (na snímku zcela vpravo), který vnímá i kvalitu soupeře. „Pokud Příbramští stabilizují mužstvo a budou spolu, určitě mají na víc,“ míní.

Hanáci vyhráli poslední dva duely a ze šesté pozice ztrácejí jen čtyři body na druhé Blanensko, přitom mají zápas s Příbramí k dobru. „Naše ambice jsou pořád stejné. Hrát atraktivní fotbal a dostat se co nejvýš,“ opakuje olomoucký kouč.

Jeho svěřenci před týdnem zvítězili v Pardubicích 7:3. „Byl to stejný zápas jako proti Brnu, k vítězství vedl rychlý sled střídání, mladí kluci, kteří se chtějí ukázat, a v neposlední řadě kázeň,“ vyzdvihuje Sklenář.

Příbram přivítala Prahu a přestože šli domácí rychle do vedení, nakonec prohráli 1:7. „Zhruba do tří čtvrtin zápasu to bylo o jedné brance, bohužel duel se zlomil v náš neprospěch. K vítězství jsme Praze pomohli naší lehkovážností,“ mrzí Sandra.

Vylepšit sezonu se snaží v Hněvotíně. „Zkusíme najít na olomoucké hře něco, co nám přiblíží vítězství. Platit na domácí bude to samé, jako na každý jiný tým - maximální nasazení a koncentrace po celý zápas,“ zmiňuje příbramský trenér.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Stanislav Heloňa


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes