« zpět

Příbramský kouč nepodléhá frustraci a v Brně cítí šanci na úspěch

17.11.2017 - Brno – Nejspíš nikdo nečekal, že v půlce listopadu bude Příbram o vymanění z poslední příčky Superligy malého fotbalu usilovat přímým soubojem s obhájcem titulu. Úřadující brněnští šampioni se totiž krčí na předposlední sedmé pozici a v neděli od jedenácti hodin dopoledne přivítají Příbram na stadionu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem.


Brno zatím nasbíralo o tři body víc, odehrálo však o utkání méně než jeho nedělní protivník. „O nějakém podcenění nemůže být řeč, jsme předposlední a oni poslední se ztrátou pouhých tří bodů. Na to, že jsme obhájce titulu, se už dávno nehraje, je to minulost, běží již nová sezona,“ připomíná brněnský trenér Zdeněk Táborský.

V původním termínu se měl duel uskutečnit v půlce září, ale došlo k jeho odložení na polovinu listopadu. „Od odložení zaznamenali Brňané dvě prohry a v posledním utkání dokázali porazit Jihlavu. Naopak my jsme od té doby odehráli čtyři duely, takže pokud to mám hodnotit, spíš je lepší, že se utkání odehraje v tomto termínu. Cítím větší šanci než v září,“ míní příbramský kouč Josef Sandr.

Brno však s končícími fotbalovými soutěžemi může postavit zvučnou sestavu. „Je to teď lepší než v době, kdy se hrály velké fotbaly. Také se mírně vyprazdňuje marodka, základ mužstva v utkání proti Příbrami bude obdobný, jako byl pro zápas s Jihlavou,“ podotýká Táborský.

Brno na domácím trávníku zdolalo před týdnem Jihlavu 7:3. „Pro nás je výhra velmi cenná, je to kvalitní mužstvo, které útočí na nejvyšší příčky. Předvedli jsme bojovný, kolektivní výkon a zaslouženě získali tři body,“ těší brněnského trenéra.

Příbram v minulém kole podlehla Mostu 2:6. „Nemyslím si, že nás v zápase Most předčil. Bylo to vyrovnané utkání, od první minuty se hrálo nahoru dolů a ve prospěch Mostu rozhodlo proměňování šancí, to rozhodně označím jako stěžejní v tomto zápase. A taková dohra pak byla i naše obranná činnost, která bohužel zatím není na dobré úrovni a soupeři darujeme povětšinou v každém utkání nějaký laciný gól po naší nedůslednosti či kolektivní chybě,“ lituje Sandr.

Jeho svěřenci zatím vyhráli jediný duel s Olomoucí 7:5, zbylých pět prohráli. Posun ve hře je patrný, leč výsledky se nedostavují. „V každém sportu je frustrující, pokud vám okolí říká, že vidí pokroky, vše se zlepšuje, ale jediné, kde se to neukazuje, jsou výsledky a ty jsou přece nejdůležitější. Jak už jsem uvedl v jednom rozhovoru, když jsem mužstvo přebíral, bylo to s vidinou toho, že půjde o běh na dlouhou trať, že se mužstvo musí přebudovat a přivést svěží vítr v podobě mladých hráčů. Jsem trpělivý a má úloha teď je především přesvědčit hráče, aby z této cesty neustupovali a nenechali se právě oni frustrovat tím, že naše práce zatím nepřináší ovoce v podobě výher v utkání,“ říká příbramský stratég, který mužstvo převzal před sezonou.

Brno na domácím hřišti s Příbramí potřebuje výhru, pokud hodlá pomýšlet na medailové pozice. „V některých zápasech hrál soupeř aktivní napadání, uvidíme, jestli to použije i v Brně. Chceme utkání zvládnout trpělivou kombinační hrou a být produktivní v koncovce,“ nabádá Táborský.

Jenže Středočeši touží zakončit podzimní část Superligy malého fotbalu úspěšně. „Opět se budu opakovat, ale rozhodně to chce individuální výkon všech hráčů na hranici sto dvaceti procent. Pokud pak mám být konkrétní, potřebujeme proměňovat šance, které si vytvoříme, a být důslední v obranné činnosti jako celek, tedy každý hráč musí plnit svou úlohu na hřišti, bránit zodpovědně a to může vést k úspěchu v tomto utkání,“ dodává Sandr.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Příbramský kouč nepodléhá frustraci a v Brně cítí šanci na úspěch

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes