« zpět

Rozehrává akce, blokuje střely. Sklenář si vysloužil reprezentační pozvánku

Rozehrává akce, blokuje střely. Sklenář si vysloužil reprezentační pozvánku

14.04.2018 - Pardubice – Dozvěděl se o nominaci do české seniorské reprezentace a hned v prvním jarním utkání Superligy malého fotbalu ji potvrdil. Zadák Václav Sklenář si připsal dvě asistence a dirigoval pardubický výběr v cestě za domácí výhrou 7:4 nad Jihlavou.


O víkendu si odbude premiéru v národním týmu ve dvou přípravných utkáních proti Anglii. „Super, že to je Anglie, kde vznikl fotbal. Těším se hrozně moc a chci ze sebe vydat co nejvíc půjde. Jsem natěšený a doufám, že i dobře připravený,“ hlásil Sklenář.

Nominaci si vysloužil za výkony v Superlize malého fotbalu, proti Jihlavě se toužil předvést. „Po dlouhé době jsem se někam dostal, protože ve velkém fotbale jsem se uklidil do Rakouska, a působilo to na mě dobře. Chtěl jsem ukázat, že jsem nominaci nedostal jen tak, snažil jsem se a snad jsem předvedl trenérům z reprezentace i ostatním lidem, co sledují malý fotbal, že si to zasloužím. Doufám, že předvedu to nejlepší, co ve mně je a že se dostanu do nominace na Euro,“ zasnil se při vyhlídce na srpnový evropský šampionát na Ukrajině.

Mistrovství v Kyjevě ho láká a v kádru světových šampionů se chce udržet. „Vždycky, když děláte nějaký sport, chcete reprezentovat zemi a něco dokázat, v uvozovkách být slavný a známý. Kdyby se mi to povedlo, určitě bych se pak malému fotbalu věnoval víc,“ přiznal Sklenář.

Přitom nedávno by ho ani nenapadlo, aby o dresu se lvíčkem na prsou uvažoval. „Vůbec jsem o tom nepřemýšlel, abych se přiznal, malý fotbal dělám, jen když mám čas. Domluvili jsme se s trenérem Kalužou, že když mi to vyjde, dorazím na zápasy pardubického výběru a odevzdám to nejlepší, co ve mně je. Hodně mě potěšilo, že jsem v nominaci a kdybych se třeba dostal do kádru, budu si pak muset v hlavě srovnat, co je pro mě přednější,“ přemítal obránce.

Nervozitu při utkání s Jihlavou z nominace necítil. „Před třemi, čtyřmi lety bych byl svázaný a přemýšlel nad tím, ale už jsem ve sportu zažil víc věcí. Jsem rád, spíš pro mě je v tomhle věku pozitivní, že se vyplácí práce, kterou i v tréninku odevzdávám, takže jsem si zápas užíval,“ popsal.

Do Superligy přitom nakoukl teprve v minulém ročníku, v úvodu jara už s Pardubicemi celostátní soutěž vede. „Trenér Kaluža se mě zeptal, zda přijdu, když budu mít času, a v minulé sezoně jsem odehrál pár zápasů. Domluvili jsme se, že budu jezdit i tuhle sezonu, snažím se co nejvíc, když mi to vyjde. Máme hodně mladý tým, jsem čtvrtý nejstarší, takže to zkoušíme držet a řídit mladší. Získáváme zkušenosti s ligou a vypadá to, že se nám začíná i dařit,“ ušklíbl se Sklenář, jenž pracuje ve věznici.

V sedmadvaceti letech na něm leží díl odpovědnosti za pardubický výběr, v němž zastává pozici defenzivní jistoty. „Hraju stopera a dělám si srandu, že vedu Radegast Index Superligy, protože mám nejvíc zblokovaných střel. Mladší kluci se snaží, já zezadu rozehrávám akce, pak hlavně bráníme, jsme spíš defenzivnější tým a chodíme do brejků. Uvidíme, jak se s reprezentačním trenérem dohodneme, co a jak ode mě očekává, kam mě postaví. Budu se snažit předvést to nejlepší,“ zopakoval.

Český národní tým se v Podještědském sportovním areálu utká s Anglií v sobotu od šesti hodin večer a v neděli od deseti dopoledne. Sklenář se v něm potká s pardubickým spoluhráčem Janem Rosůlkem. „Má taky práci, takže jsme jen na zápase prohodili pár slov. Měl jsem několik telefonů s trenérem a jsem připravený na nějaké zápisné. Kluky znám jak ze hřiště, tak se různě potkáváme. Myslím si, že to může fungovat v pohodě a užijeme si to,“ pronesl zadák, jehož čeká představování novým spoluhráčům. „Jestli budu muset zpívat, něco si nachystám. Bylo mi řečeno, ať si připravím peněženku. Bude po výplatě, tak je to dobré,“ smál se Sklenář.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes