« zpět

Souboj o třetí místo. Jihlava doma vyzve Prahu

Souboj o třetí místo. Jihlava doma vyzve Prahu

24.05.2019 - Jihlava – Dvojnásobný šampion Superligy malého fotbalu sice zažívá ústup ze slávy, ovšem šanci na medailovou pozici hodlá tým Staropramen Praha využít. Přiblížit se k ní může v neděli, kdy od sedmi hodin večer nastoupí k utkání patnáctého kola v Jihlavě.


Praha drží třetí příčku o tři body před Mostem, který však odehrál o dva duely víc. Pátá Jihlava ztrácí čtyři body. „Vzhledem k tomu, že na jaře už hrajeme jen o třetí místo, je toto klíčový zápas. Myslím, že jakmile tam neprohrajeme, je o třetím místě rozhodnuto,“ uvědomuje si pražský kouč Václav Socher.

Celek z Vysočiny v souboji o bronz nemůže spoléhat jen na vlastní výsledky. „Zápas s Plzní už o třetím místě hodně napověděl, ale pořád je o co hrát. Chceme utkání zvládnout, i když Praha to má ve svých rukou,“ uznává jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Se svými svěřenci totiž před týdnem nečekaně prohrál 4:6 na trávníku plzeňského nováčka. „Neřekl bych, že nás Plzeň v něčem předčila. Možná víc chtěla. Bohužel nám se zápas po všech stránkách nepovedl. Hlavně nás zradila koncovka, kde jsme byli opravdu špatní. Bohužel jsme nenavázali na výkony z minulých zápasů,“ lituje Lapeš.

To Praha v posledních dvou utkáních nezaváhala, nejprve porazila druhé Blanensko 4:2 a pak zvítězila v Plzni 12:2. „Za vítězství s Blanenskem a v Plzni jsme rádi, v týmu je dobrá atmosféra. Tím, že hrajeme jaro stále v podobné sestavě a i díky zúžení kádru, mi přijde, že jsme soudržnější,“ všímá si Socher.

Svou kvalitu hodlá Praha potvrdit i proti mužstvu z Vysočiny s řadou českých reprezentantů. „V Jihlavě je mnoho individualit, ale na někoho konkrétně se zaměřovat nebudeme. Určitý plán na zápas máme a toho se pokusíme držet,“ říká pražský kouč.

Podzimní vzájemný duel vyhrála Praha 7:4. „Většinou s ní odehrajeme vyrovnané zápasy. Rozhodují detaily. Všichni kluci se vzájemně za ty roky znají, takže už se dá máločím překvapit. Musíme prostě makat, vyvarovat se zbytečných chyb a laciných branek, které jsme dostali v Plzni. Bez toho nelze uspět,“ má jasno jihlavský trenér Lapeš.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes