« zpět

Start pátého ročníku Superligy malého fotbalu obstarají Most a Pardubice

15.08.2019 - Most – Necelé dva měsíce trvala přestávka a už se opět rozjíždí. V neděli odstartuje již pátý ročník Superligy malého fotbalu. O úvodní výkop soutěže, která si našla místo mezi populárními kolektivními odvětvími, se postarají v neděli od dvou hodin odpoledne Most s Pardubicemi.


Duel přivítá tradiční domácí stánek severočeského výběru na hřišti 11. ZŠ Most. „Vstup do ročníku zrovna s Pardubicemi určitě nebude lehký. Myslím, že my i oni si dokážeme pro start představit přijatelnějšího soupeře, ale los rozhodl takto. Nezbývá nám než podat dobrý výkon a doufat, že to bude stačit na tři body, abychom se odrazili k dobré sezóně vrcholící boji o medaile. Naše ambice jsou umístění v nejlepší trojici,“ prohlásil mostecký kouč Vojtěch Benda.
V uplynulé sezoně Severočeši o medaile bojovali, nakonec obsadili čtvrtou příčku. Letos chtějí výš. „Myslím, že se bude potvrzovat stoupající úroveň této celostátní malofotbalové soutěže, a zápasy tak budou stále těžší a těžší. Rádi bychom se opět pohybovali v horní polovině tabulky a ideálně se pokusili zaútočit na medailové pozice,“ potvrdil vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

Ovšem ani Pardubice nemají malé plány, vždyť předminulou sezonu zakončily na druhé příčce. „Každý trenér má ambice jasné... Vyhrát pátý ročník Superligy malého fotbalu,“ neschovával se za klišé pardubický trenér Miroslav Kaluža.

Ovšem loni jeho ambiciózní výběr skončil šestý. „Víme, kde je kvalita týmů... Některé výběry již pracují velmi intenzivně, což je poté vidět i na hřišti. Budeme se snažit o totéž,“ slíbil Kaluža.

S Mostem mají Pardubice naprosto shodnou bilanci, oba celky si připsaly čtyři vítězství a čtyři prohry. A oba dvakrát vyhrály doma a dvakrát venku. „Soupeři jsou vždy při cestě na venkovní zápas velmi nečitelní. Navíc se snažíme koukat hlavně na sebe a soupeře moc neřešíme. Známe svojí sílu a víme, že pokud se vše sejde, můžeme hrát kvalitní fotbal s každým,“ sdělil kouč Benda.

Jeho pardubický protějšek nemá radost z termínu úvodní bitvy. „Most se nás zřejmě velmi obává, když nám nebyl schopen nabídnout lepší termín zápasu. Snad se nad tímto někdo pozastaví,“ popíchnul soka Kaluža.

V jeho výběru už se patrně neobjeví dlouholeté opory, kapitán Zdeněk Dušek a gólman Vlastimil Mičjan. „Náš tým se opět rozroste o mladíky, kteří nahradí odcházející Duška a Mičjana. Těm děkuji za příkladnou reprezentaci pardubického malého fotbalu,“ ocenil své tahouny Kaluža.

Most se opět spoléhá na hráče české reprezentace v čele s gólmanskou jedničkou mistrů světa i Evropy Ondřejem Bírem. „Převážně se asi budeme opět opírat o prověřené tváře a naopak vsadíme na dlouhodobou sehranost a automatizmy v naší hře. Zapojení nových tváří však nelze nikdy vyloučit,“ doplnil Janeček.

- Jaroslav Kára -

Start pátého ročníku Superligy malého fotbalu obstarají Most a Pardubice

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes