« zpět

Střet dvou stylů. Brno míří pro půlmistrovské razítko

Střet dvou stylů. Brno míří pro půlmistrovské razítko

14.11.2018 - Olomouc – Chybí poslední krok, aby se Brno stalo neporaženým králem podzimní části Superligy malého fotbalu. K poslednímu devátému kolu zajíždí do Hněvotína, kde hraje domácí utkání Olomouc. Zápas začíná ve čtvrtek v půl šesté večer.


Brno si připsalo sedm výher ze sedmi utkání a vede o bod před Blanenskem. „Zajíci se počítají až po honu, takže si nechám hodnocení podzimu až na naši sobotní závěrečnou. Do Olomouce jedeme s tím, že chceme co nejvíc naplnit letité fotbalové rčení: body se dělají na podzim!“ pousmál se brněnský kouč Zdeněk Táborský.

V Hněvotíně to bude střet dvou stylů. „Čeká nás důrazný, běhavý soupeř, který využívá minimálních rozměrů hřiště v Hněvotíně pro svůj soubojový styl. Pokud chceme uspět, musíme se tomu postavit čelem, opět do zápasu vložit srdíčko, domácím se v důrazu vyrovnat a přidat malofotbalovou kvalitu,“ nabádal Táborský.

Olomouc neprožívá vyvedený podzim, když jí se dvěma výhrami a pěti prohrami patří až předposlední osmá pozice. „Mé hodnocení podzimu bude velmi kritické, protože s takovým přístupem to dál nepůjde. Chci ustálit kolektiv a začít společně trénovat,“ prohlásil olomoucký trenér Radek Sklenář.

V posledním utkání Hanáci podlehli v Pardubicích 1:6, přestože tam kouč vezl stejnou sestavu, jaká předtím doma zdolala pražského obhájce titulu 9:6. „Byla stejná, ale Pardubice se poprvé sešly ve vynikající sestavě, která nás úplně přejela,“ litoval olomoucký lodivod.

Proti Brnu vytáhne stejné složení, pouze místo veterána Iva Lošťáka nastoupí Jakub Krejčí. „Musíme předvést takovou hru, kterou jsme produkovali v minulém ročníku, tedy se zajištěnou obranou a rychlými brejky,“ upozornil Sklenář.

Brno v posledním domácím střetnutí obrátilo skóre s Jihlavou až v poslední čtvrthodině a zvítězilo 6:3. „Jihlava velmi dobře kombinovala, trpělivě čekala na naše chyby a z rychlých brejků nás třikrát potrestala. Chyběli nám kovaní obránci Zezula, Lerch, Outrata, Selinger a Mezník, na jejich posty museli spíš tvořivější a techničtější záložníci. Jistou dobu nám tedy trvalo, než mužstvo začalo fungovat. Body mančaft doslova vydřel a kluci za to mají ode mě pochvalu. Vyhrát, když se daří, to umí každý. Ale otáčet zápas ze stavu 1:3, když zbývá do konce patnáct minut, není vůbec jednoduché. Tři body jsou pro nás velmi cenné,“ těšilo Táborského.

K poslednímu utkání tradičně poveze velmi silný výběr. Schází mu pouze zraněný Stanislav Lerch a Tadeáš Zezula s Čeňkem Cenkem, kteří už vyrazili po sezoně velkého fotbalu na dovolenou. „Považuji to za očekávané ztráty. Celý podzim těžíme z toho, že z patnácti hráčů užšího kádru je k dispozici vždy alespoň deset plejerů, kteří zápas odkopou. Kromě brankářů Kunického a Záleského tentokrát chce jet všech zbývajících dvanáct hráčů do pole, přestože vědí, že ne všichni začnou v základní sestavě. Toho si velmi vážím. Jedeme si tam kolektivně užít poslední podzimní duel. Jen škoda, že bude zpáteční cesta tak krátká,“ usmál se brněnský trenér.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Stanislav Heloňa


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes