« zpět

Světoběžník Mica pomohl Brnu k titulu, to samé chce i na domácím Euru

Světoběžník Mica pomohl Brnu k titulu, to samé chce i na domácím Euru

28.08.2017 - Brno – Premiérovou sezonu DRFG Superligy malého fotbalu nehrál. Pro tuto aktuální se stal Tomáš Mica (na snímku vpravo) klíčovým mužem brněnského výběru a hned dosáhl na titul českého mistra. „Je to super. Teď jsem přišel do týmu a udělali jsme titul. Máme samozřejmě letos jiný pohled, kluci hrají jinak než minulý rok,“ líčí třiatřicetiletý útočník.


Fotbalový světoběžník si zahrál nejvyšší českou soutěž v dresu Slovácka, okusil ligy v Bulharsku, Švýcarsku, Itálii i na Maltě. Ale titul dosud žádný neměl. „Můj první do sbírky, takže oslavu vezme pevně do svých otěží,“ usmívá se Mica. „Malý fotbal se teď stává hodně populární a pro mě má titul stejnou cenu jako ve velkém fotbalu,“ srovnává.

Brno na českém trůnu vystřídalo Prahu, která Jihomoravany jako jediná zdolala v normální hrací době. „Takticky jsme byli vždycky dobře připravení a na sto procent jsme odehráli všechny zápasy, samozřejmě jsme někdy měli i štěstí,“ přiznává.

V superligovém výběru se setkal s mnoha spoluhráči z brněnského týmu Tripoli nebo futsalového Helasu. „S klukama jsem hrál buď v jednom týmu, nebo proti nim, takže nebyl problém. Všichni jsou zkušení a dobří hráči, vyhověli jsme si,“ hodnotí souhru týmu.

Stejně jako s ním v sestavě uspělo Brno, může jeho návrat symbolicky pomoct také české reprezentaci, do které jej trenéři zařadili po pěti letech.

Šikovný zakončovatel nechybí ve finální nominaci na evropský šampionát, který od 9. do 17. června hostí brněnská aréna za Lužánkami. „Doufám, že klukům pomůžu a uděláme nejlepší výsledek. Bylo by to hezké na možný konec kariéry v malém fotbalu. Navíc v Brně, to je největší lákadlo,“ vyhlíží domácí turnaj Mica, který už vlastní evropský bronz z moldavského Kišiněva z roku 2012.

Trenéři národního týmu si zdatného technika vybrali jako náhradu za kanonýra Tomáše Kounovského, jehož na Euro nepustí zranění. „Dali mi šanci a uvidíme, jak to dopadne. Kluci v reprezentaci jsou mladší než já, mají potenciál, ale myslím, že jsem se uvedl dobře. Hra je pro mě sice náročnější, než když mi bylo osmnáct, dávám však do ní zkušenosti. Mám kole sebe kluky, kteří běhají, vracím jim to góly nebo asistencemi,“ dodává Mica, který v Superlize nastřílel deset branek v deseti zápasech.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Lubomír Stehlík


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes