« zpět

Trápí nás bota v defenzivní činnosti, ví jihlavský trenér Lapeš

Trápí nás bota v defenzivní činnosti, ví jihlavský trenér Lapeš

06.04.2019 - Jihlava – Na podzim se stal hlavním koučem a chce vrátit Jihlavu zpátky na medailové pozice. Ondřej Lapeš se svými svěřenci odstartuje jarní část Superligy malého fotbalu z páté příčky v neděli od půl osmé večer domácím zápasem s Olomoucí. „Přestávka byla dlouhá, takže se těšíme. Kluci jsou po zimní přípravě v plné síle,“ uvedl Lapeš.


Měli jste čas přes zimu něco potrénovat, nebo se aspoň potkat?

Přímo spolu jsme netrénovali, přes zimu není ani moc prostoru. Kluci hrají futsal nebo mají tréninky ve svých mateřských oddílech. Přes zimu je i dostatek turnajů, takže se na nich vidíme.

 

Chystáte novinky oproti podzimu, třeba v nasazení nových hráčů?

Zásadní novinky nechystáme. Sestava se příliš obměňovat nebude. Všichni se znají, mladé kluky jsme zapojili, takže jim jen dáme příležitost a necháme je víc vyhrát.

 

Co ukázal podzim pozitivního, na co chcete navázat?

No popravdě moc pozitivního nebylo. Víme, na co máme, ale na podzim se nám to nepodařilo dostat do hry.

 

A naopak, čemu se v jarní části sezony musíte vyhnout?

No nejvíc nás trápí bota v defenzivní činnosti. Tam je asi náš největší problém. Má to dlouhodobější charakter. Tohle potřebujeme změnit a budeme úspěšní. Na podzim jsme ztráceli utkání, která jsme vedli, ale nedokázali dotáhnout do konce, to je jeden z našich problémů.

 

S čím budete v jarní části u vašeho týmu spokojený?

Když se nám zlepší již zmiňovaná defenzivní činnost a nebudeme zápasy hloupě ztrácet.

 

Kladete si cíl, na jakém místě chcete skončit?

V této chvíli se již hraje jen o třetí příčku, o kterou se pokusíme taky zabojovat. Vyloženě cíle nemáme. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na co to bude stačit.

 

Kdo podle vás získá na jaře titul?

O něco víc věřím Brnu.

 

Jaké oživení přineslo soutěži rozšíření na devět celků?

Myslím, že to mělo pozitivní efekt. Plzeň svou kvalitu určitě má. A hlavní důvod je asi to, že už se hraje proti stejným celkům dlouhou dobu a pomalu to je taková "rodinná" soutěž, kde se všichni znají a týmy se tolik nemění. Každá taková změna je do plusu.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes