« zpět

V Praze dřímá sladký sen o titulu, cestu začíná s Jihlavou

V Praze dřímá sladký sen o titulu, cestu začíná s Jihlavou

16.08.2019 - Praha – V předchozích čtyřech ročnících Superligy malého fotbalu se pravidelně střídali dva šampioni. Po Praze slavilo Brno a potom se tahle výměna opakovala. V pokračování zaběhnutého vzorce doufá Praha, která touží po návratu na trůn.


Do páté sezony vstoupí v neděli od osmi hodin večer domácím duelem s Jihlavou. „V pátém ročníku doufám ve vyrovnanou bitvu tří až šesti týmů o medailové pozice. Věřím, že nás všechny bude další ročník Superligy bavit a užijeme si ho,“ vzkázal pražský trenér Václav Socher.

V uplynulé sezoně skončila Praha až třetí za suverénním jihomoravským duem Brno, Blanensko. „Do sezony jdeme jako vždy s nejvyššími ambicemi. Medailové umístění, i když respektujeme všechny soupeře, bereme jako povinnost a titul je sladký i reálný sen,“ povídal Socher.

Mezi každoroční účastníky bojů o medaile patří Jihlava, která loňskou sezonu zakončila na páté příčce. „Ambice se nemění. Cíl je být na bedně. Superliga je ale vyrovnaná soutěž, kde rozhodují různé faktory. Uvidíme, jak se nám bude dařit. Chceme navázat na jarní část, kdy jsme se scházeli v dobré sestavě. Bohužel nám chyběly v závěru lepší výsledky, to snad zlepšíme,“ přál si jihlavský trenér Ondřej Lapeš.

Předpokládá, že se devět celků celostátní soutěže navzájem příliš nepřekvapí. „Všichni soupeři se už dostatečně znají. Uvidíme, jestli bude v sezoně opět nějaká dominance jako naposledy od Brna a Blanenska,“ doplnil stratég celku z Vysočiny.

Obě mužstva spoléhají na prověřené hráče, z nichž hodně prošlo reprezentačními výběry. „Nové tváře do výběru žádné nemám, možná oživíme jednu až dvě staronové, jinak jsem absolutně spokojený s kádrem, který jsme si za ty roky vytvořili. Spíš chci pracovat na atmosféře v týmu a pokusit se klukům dodat servis k tomu, aby za výběr chodili rádi a dýchali pro něj,“ přiblížil pražský kouč.

Ani jihlavský tradičně úzký kádr se nerozroste. V minulé sezoně se v něm blýskli talentovaní mladíci, devatenáctiletý Jan Chramosta a především Richard Svoboda, který pronikl do české juniorské reprezentace a stal se nejlepším mladým hráčem Superligy malého fotbalu. „Kádr se příliš měnit nebude. Spíš chceme hrát ve stálé sestavě co poslední roky. Snad to nenaruší nějaká zranění či podobně. Loni s námi začali hrát Svoboda a Chramosta, mladí kluci se nám osvědčili. Uvidíme, zda nám ještě nějaký talent vyskočí,“ přemítal Lapeš.

V uplynulém ročníku ovládl oba vzájemné duely pražský výběr. „Los je los a s tím nic neuděláme. První zápas v Praze je určitě složitá záležitost. Navíc nepojedeme v sestavě, v jaké jsme chtěli, ale věříme té, co pojede. Ještě se nám nerozjely soutěže v Jihlavě, takže do Prahy pojedeme vyloženě z voleje,“ poznamenal jihlavský trenér.

Ovšem Pražané na hřišti v Butovické ulici nehodlají nic podcenit. „Jihlava je nepříjemný soupeř, ale je jedno, koho máme první nebo poslední kolo. Když chceme být úspěšní, musíme porážet kdykoli kohokoli,“ pronesl Socher.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes