« zpět

Vedle fotbalu vrtám a natírám fajky, říká reprezentant Krška

Vedle fotbalu vrtám a natírám fajky, říká reprezentant Krška

10.01.2019 - Altheim – Doposud hájilo blanenské barvy v české reprezentaci malého fotbalu téměř výhradně duo Ondřej Paděra, Jan Koudelka. Jenže na mezinárodním halovém turnaji v rakouském Altheimu si debut odbyla podzimní kometa David Krška.


Tvůrci reprezentačního áčka si všimli výkonů čtyřiadvacetiletého nejlepšího nahrávače celostátní Superligy malého fotbalu a tvůrce hry Blanenska. Parádní představení předvedl i v Rakousku, kde šesti góly přispěl ke čtvrtému triumfu národního týmu v řadě. „Reprezentovat Českou republiku v čemkoli je úspěch,“ říká skromně fotbalista třetiligové Líšně, který pochází z Drnovic u Lysic.

Jak jste si užil debut?

Výborně, byl zážitek zahrát si za reprezentaci. Většinu kluků znám z různých turnajů, kam jezdíme spolu, Brňáci mě na ně berou, takže nemáme problém ani v komunikaci.

Dal jste šest branek a na několik přihrál. Chtěli po vás trenéři tvoření hry jako v Blanensku?

Měl jsem hlavně nahrávat, ale úkoly se ani nezaobírám, prostě tvořím. Jen to bylo těžké s halovým balonem, který si dělal, co chtěl.

Trenéři vás chválili, počítáte s další reprezentační pozvánkou?

Když ještě pozvánku dostanu, budu rád, když ne, nedá se nic dělat.

Na podzim obhajuje národní tým zlato na mistrovství světa v australském Perthu. Myslíte na účast?

To je největší motivace podívat se víceméně přes půlku světa někam, kam se člověk z normální třídy nemůže dostat. Jde o velké lákadlo.

Určitě vám pomohly výkony v Superlize malého fotbalu, v níž Blanensko drží druhou příčku jen bod za Brnem. S patnácti asistencemi vládnete nahrávačům, k tomu jste přidal šest branek.

Strašně dlouho jsem už hrál okresní soutěž Blanenska, kde jsem se potkával s nejlepšími hráči soutěže. Do výběru jsem se dostal v minulé sezoně a máme výborný tým. Když se sejde parta s Koudym, Paděcem, to jsou fotbalisté, se kterými si míč dáme, dobře se známe už dlouho. Blanensko není tak velké jako třeba Brno, takže při jakémkoli turnaji se potkáme.

Vedle fotbalu pracujete v rodinné firmě na výrobu dýmek. Co obnáší vaše činnost?

Vrtám, natírám, šmirgluji, vyhlazuji, tvar fajek dělá otec. Když jsem ji dělal první dva roky, ještě jsem se ztrácel, zapomínal jsem na některé věci. Teď ve firmě pracuji pátý rok a trochu už vím, co potřebuji udělat, nemám s tím problém.

- Jaroslav Kára -

Na dolním snímku jsou Jihomoravané v českém reprezentačním dresu malého fotbalu po turnaji v Altheimu. V horní řadě zleva Tomáš Selinger, Bohumír Doubravský, David Macko, Čeněk Cenek. Dole David Krška.


._Jihomoravska-enklava-v-Altheimu-2019.jpg

 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes