« zpět

Zápas v Příbrami je pro mě nejdůležitější, bydlím tam, hlásí plzeňský boss

Zápas v Příbrami je pro mě nejdůležitější, bydlím tam, hlásí plzeňský boss

03.11.2018 - Příbram – Před začátkem nové sezony Superligy malého fotbalu nejspíš nikdo nečekal, že plzeňský nováček posbírá už po šesti kolech dvě výhry. Do sedmého tak vstoupí v lepším tabulkovém postavení než Příbram, na jejímž trávníku se Západočeši představí v úterý od osmi hodin večer.


Plzeň v minulém kole zdolala Olomouc 10:6 a po Pardubicích si připsala skalp dalšího výběru. „Druhá výhra je skvělá, máme šest bodů, se kterými jsem po šesti zápasech tolik nepočítal. Myslím si, že se zlepšujeme každým utkáním, a doufám, že to budeme potvrzovat dál,“ vyhlíží další bitvy Jan Pinkava, plzeňský člen superligového grémia.

Plzni nyní patří šestá pozice a má o tři body víc než poslední, devátá Příbram. „Tabulka je tak vyrovnaná, že si nedovolím nás pasovat mezi favority, zvlášť když hrajeme venku, kde se nám zatím nedařilo. Osobně očekávám velmi vyrovnanou bitvu,“ sděluje jeden ze zakladatelů Plzeňského malého fotbalu.

Příbram na vlastním hřišti už dokázala, že má superligovou úroveň, Olomouc zdolala 6:0. „Utkání může mít favorita v domácím prostředí. O Plzni toho moc nevíme, ale určitě svoji kvalitu má. Hraje za ni několik futsalistů a určitě bude nepříjemný protivník,“ povídá příbramský trenér Josef Sandr.

V minulé kole jeho svěřenci doplatili na sestavu bez střídání a prohráli v Mostě 1:6. „Troufnu si říci, že body byly velice blízko, kdyby se nám podařilo odcestovat alespoň v deseti lidech. Utkání bylo vyrovnané, bohužel rozhodlo zase jedno proměnění příležitosti v začátku utkání,“ povzdechne si příbramský kouč.

Na Plzeň se pokusí složit tým podobně jako v úspěšném utkání s Olomoucí. „Cesta k vítězství může vést jedině nadstandardním a kolektivním pojetím hry. Budeme se o to snažit celou dobu utkání a doufejme, že ho zvládneme,“ přeje si Sandr.

S nominací na venkovní střetnutí dosud bojují také Západočeši. „To je samozřejmě náš největší problém, na kterém trenér Standa Kocour intenzivně pracuje. Zápas se hraje v úterý večer, což je pro nás novinka a jsem velmi zvědavý, co to udělá právě se sestavou,“ přemítá Pinkava.

Pro plzeňského funkcionáře půjde o pikantní souboj. „Pro mě je zápas v Příbrami nejdůležitější z celého ročníku Superligy, protože v Příbrami od narození bydlím a v domácím areálu Příbramských jsem vyrůstal. Bude trochu zvláštní být tam jako host. Hráče Příbrami velmi dobře znám a největší hrozbu vidím v Davidu Sandrovi, který je výborně technicky vybavený,“ zmiňuje Pinkava vůdčí osobnost soupeře.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes