« zpět

Zatím šest proher. Most chce zlomit bídnou pražskou sérii

17.11.2018 - Most – Jediného soupeře Most v dosavadní historii Superligy malého fotbalu neporazil. Šanci na změnu negativní bilance dostane v posledním devátém podzimním kole, v němž Prahu přivítá v neděli od tří hodin odpoledne na hřišti 11. ZŠ Most.


Ze šesti utkání Severočeši čtyřikrát prohráli v základní hrací době a dvakrát po pokutových kopech. „Samozřejmě vnímáme dlouhodobou bilanci a nejsme z ní nijak nadšení. Už je načase, abychom si připsali skalp Prahy a můžu divákům i příznivcům mosteckého malého fotbalu slíbit, že pro to tuto neděli uděláme maximum,“ prohlásil mostecký kouč Vojtěch Benda.

Utkání dvou mužstev, která pravidelně zásobují reprezentační výběry, slibují atraktivní podívanou. „Na zápas s Prahou se vždy těšíme. Sice se nám ji doposud nepodařilo porazit, ale rozhodně jsou to jedny z nejhezčích duelů. Praha chce většinou hrát fotbal a ne jen čekat na naše chyby, takže střetnutí s ní jsou vždy velmi otevřená a mají vysokou kvalitu,“ popsal Benda.

Severočechům k protrhnutí špatné bilance zároveň nahrává fakt, že se obhájce titulu Staropramen Praha na podzim trápí. Z pěti posledních střetnutí třikrát prohrál a naposledy až po penaltách zdolal Příbram 3:2. „Určitě nejsem spokojený se dvěma body, chtěli a měli jsme doma s Příbramí získat tři i přesto, že hosté u nás podali velice solidní výkon,“ souhlasil pražský kouč Václav Socher.

Po nepřesvědčivých výkonech dbal v posledním utkání především na správných přístup svých svěřenců. „Musím říct, že mi tentokrát o něj šlo víc než o případné tři body. Řekli jsme si, že začneme u základních věcí, relativně maličkostí, které nás zase vrátí tam, kam patříme. To jsem před zápasem i při něm viděl. Že nemáme sportovní formu, a tím pádem ani dostatečné sebevědomí, je jiná věc, ale vše se opět dostaví. V Mostě nás však čeká těžký a hodně vyrovnaný duel,“ pronesl Socher.

Navíc půjde o zápas o třetí místo po podzimu. Třetí Praha i čtvrtý Most zatím shodně posbíraly jedenáct bodů. „Nominovaná sestava je tentokrát velmi kvalitní, byť do ní samozřejmě tradičně promluvily i jiné vlivy jako například utkání velkého fotbalu či posezonní rozlučky. Necháme se překvapit, v jakém složení a rozpoložení k nám přijede Praha a zda se s podzimem rozloučíme vítězně, což by nám zaručovalo přezimování na třetím místě superligové tabulky,“ doplnil Benda.

Pro obhájce titulu už před derniérou nevyznívá hodnocení podzimu příznivě. Praha na vedoucí Brno ztrácí dvanáct bodů. „Každá výhra potěší, ale dojem z podzimu moc nezmění. Nemůžu ho hodnotit pozitivně, šli jsme obhájit titul a už po šesti kolech jsme museli přehodnotit naše letošní cíle. Ty momentálně zní přebudovat skoro z poloviny tým, doplnit ho o mladé, ambiciozní kluky a pokusit se skončit na třetím místě. To však není priorita, tou je připravit se na novou sezonu a v ní být tak silní, abychom se prali o nejvyšší příčky. Už teď v Mostě bude v sestavě šest mladých kluků,“ upozornil pražský trenér.

- Jaroslav Kára -

Zatím šest proher. Most chce zlomit bídnou pražskou sérii

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes