Duel třetího kola mezi Mostem a Hanspaulkou rozhodly až penalty, Paděra dal sedm gólů

16/10/2024, 10:35SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Po třetím kole Superligy malého fotbalu už zůstává jediný tým, který ještě neztratil ani bod. PAMAKO Pardubice dvakrát vyhrálo, ovšem má za sebou jen dva odehrané duely.

Jednotlivá utkání si opět probereme detailně.

Blanenský kapitán Ondřej Paděra (vlevo) nasázel do jihlavské sítě sedm branek. Foto: Petr NečasBlanenský kapitán Ondřej Paděra (vlevo) nasázel do jihlavské sítě sedm branek. Foto: Petr Nečas

Most – Hanspaulka Praha 6:6 (3:2), penalty 2:0
Branky a nahrávky: 14. Ryška (Doleček), 19. Zárybnický (Iljazi), 26. Zárybnický (Iljazi), 37. Zetka (Doleček), 40. Holdy (Čermák), 43. Doleček (Holdy), rozhodující penalta Zárybnický – 9. Žežulka (Lukáš), 30. Žežulka (Němec), 38. Žežulka (Němec), 38. Pospíšil (Lukáš), 44. Žežulka (Vít), 48. Žežulka (Baran). Rozhodčí: Havel – Novotný. Hráno bez karet.

V parádní přestřelku se změnil úvodní duel třetího superligového kola. Most přivítal pražské obhájce titulu, kteří sice přijeli v menším počtu, ale srdnatě se s domácími popasovali. V poločasové pauze vedli Severočeši 3:2, ve 43. minutě odskočili na 6:4, ale závěr druhé půle patřil Hanspaulce. Tedy přesněji Ondřeji Žežulkovi, který dvěma brankami poslal duel do penaltového rozstřelu. V něm však neuspěli ani Žežulka, který v utkání nastřílel pět branek, ani Vít, zatímco oba mostečtí exekutoři Daniil Doleček a Vojtěch Zárybnický skórovali. Bod navíc tak zůstal v Mostě.

MF Blanensko – Jihlava Miners 12:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 29. Paděra (Hlaváček), 36. Koudelka, 37. Paděra (Hlaváček), 38. Koudelka (Matocha), 41. Paděra (Minx), 44. Koudelka (Zapletal), 48. Paděra (Matocha), 51. Paděra (Matocha), 52. Paděra (Minx), 54. Minx (Paděra), 55. Zapletal (Koudelka), 57. Paděra (Matocha) – 28. Brtnický (Kvyh), 31. Brtnický (Tupik). Rozhodčí: Růžička – Stria. ŽK: Fládr (Blanensko). ČK. 16. Fládr.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde:

Čtrnáct branek padlo v Boskovicích v utkání mezi domácím Blanenskem a Jihlavou. Přitom gólostroj se rozjel až po přestávce, kdy diváci viděli dvanáct branek, z toho jedenáct do sítě Horníků. Domácí výběr řádil a na vítězství 12:2 se nejvíc podílela známá dvojice českých reprezentantů Ondřej Paděra, Jan Koudelka. Paděra se vrátil z mistrovství světa do 23 let v Chorvatsku, kde dovedl jako kouč český národní tým ke stříbrným medailím, a střelecký apetit proměnil v sedm gólů a jednu asistenci. Koudelka zaznamenal hattrick a přidal jednu nahrávku.

L&B reality Vikings Brno – PAMAKO Pardubice 2:4 (0:2)
Branky a nahrávky: 31. Pospiš (Macko), 34. Vintr (PK) – 10. L. Merkl, 17. Stránský (Vamberský), 57. Slavík (Stránský), 58. Šibal. Rozhodčí: Tomiga – Perutka. ŽK: Pospiš, Slováček – D. Ráliš.

Záznam z utkání uvidíte zde:

Skóre souboje dvou dosud neporažených celků celostátní soutěže se přelévalo ve vlnách. Lukáš Merkl a Josef Stránský zařídili, že v sedmnácté minutě vedly Pardubice 2:0, po čtyřech minutých druhé půle srovnali brněnští útočníci Tomáš Pospiš s Markem Vintrem. Závěr zase patřil borcům PAMAKO, v 57. minutě rozhodl Jakub Slavík a o minutu později pečetil pardubické vítězství 4:2 Dominik Šibal. Východočeši vedou se šesti body tabulku východní skupiny, Vikingové mají stejně bodů, ale odehráli o utkání víc.

Predátoři Praha – Rytíři Plzeň 6:1 (4:0)
Branky a nahrávky: 2. Macháček (Begič), 5. Maršál (Špaček), 7. Macháček (Begič), 13. Macháček (Kubů), 38. Vlček (Macháček), 56. Macháček – 43. Mourek. Rozhodčí: Josipovic – Šťástka. ŽK: Begič – Šebek.

Pouhých třináct minut stačilo k tomu, aby určily ráz utkání mezi Predátory a Rytíři. Za tu dobu Pražané nastříleli čtyři branky, po přestávce přidali další dvě a zvítězili 6:1. Čtyři zásahy si připsal pražský hráč David Macháček, k tomu přidal jednu asistenci. Predátoři jsou po třetím superligovém kole na třetí pozici tabulky západní skupiny, Plzeň ji uzavírá na pátém místě.