Podzimní část Superligy malého fotbalu skončila. Příbram poprvé v sezoně prohrála

23/11/2023, 22:13SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Nastává čas bilancování, co se povedlo, co se nepovedlo, jak dál... Sedmým kolem skončila podzimní část Superligy malého fotbalu. Na jaře už odehrají mužstva pouze tři kola, v nichž ještě svedou tuhý boj o postup do play-off.

Na jednotlivá utkání sedmého kola se opět podíváme detailně.

Brno na domácím hřišti podlehlo Blanensku (v modrém) 5:7. Foto: Markéta Křížová

Most – Partyzan Příbram 5:3 (3:3)
Branky a nahrávky: 3. Iljazi (Dolejší), 8. Exner (Klíma), 19. Iljazi (Popelka), 37. A. Koudelka (Gedeon), 56. Klíma (Gedeon) – 10. P. Junek (J. Junek), 16. Drašnar (Dudl), 22. J. Junek. Rozhodčí: Havel – Novotný. ŽK: Klíma (Most).

Až v posledním podzimním utkání okusil Partyzan Příbram hořkost porážky. Poprvé v tomto ročníku podlehl až Mostu, tedy celku, který Příbram připravil v červnovém Superfinále o titul. Tentokrát Most zvítězil 5:3. První poločas skončil nerozhodně, ale ve 37. minutě se trefil Adam Koudelka, což se ukázalo jako vítězný zásah. Pojištění přidal čtyři minuty před koncem Daniel Klíma. Oběma přihrál Filip Gedeon. Partyzan přesto zůstal na čele západní skupiny, má stejně bodů jako pražská Hanspaulka. Třetí Most ztrácí šest bodů.

Jihlava Miners – Olomouc Mighty Ducks 3:7 (0:2)
Branky a nahrávky: 31. Janák (Svoboda), 58. vlastní Šuba, 59. Votoupal (Kvyh) – 15. Můčka (Novotný), 20. Novotný (Můčka), 34. Novotný (Pazdera), 37. Novotný (Waclawik), 54. Kaďorek (Hořava), 57. Můčka (Kaďorek), 60. Novotný (Waclawik). Rozhodčí: Sýkora – Terber. Hráno bez karet.

Záznam utkání uvidíte zde:

Čtvrtou vysokou porážkou za sebou zakončila podzim Jihlava Miners. Horníci v sedmém kole padli na domácím trávníku s výběrem Olomouce Mighty Ducks. Na začátku druhé půle ještě domácí Martin Janák snížil na 1:2, ale o šest minut později už vedli Mocní kačeři po dvou trefách Adama Novotného o tři branky a nakonec zvítězili 7:3. Novotný v utkání zaznamenal čtyři branky a jednu nahrávku. Hanáci končí podzim na první příčce východní skupiny o bod před Pardubicemi, Jihlava je poslední šestá.

Hanspaulka Praha – Rytíři Plzeň 7:1 (2:0)
Branky a nahrávky: 9. Jákl (Socher), 17. vlastní Koudele, 36. Hanzlík (Žížala), 40. Žížala (PK), 45. Bezstartosti (Jákl), 48. Žížala (Jákl), 59. Jelínek (Baran) – 49. Bodnaruk (Eger). Rozhodčí: M. Kubečka – Novotný. ŽK: Šebek (Plzeň).

S přehledem zvládli roli favoritů hráči pražské Hanspaulky, kteří v posledním podzimním utkání přivítali plzeňské Rytíře. Domácí vyhráli 7:1, už v deváté minutě vstřelil první gól Adam Jákl a v sedmnácté minutě slavila Hanspaulka již vítěznou trefu, kterou si do vlastní sítě srazil Tadeáš Koudele. Hanspaulka se na čele západní skupiny bodově srovnala s Příbramí, Plzeň drží poslední čtvrtou postupovou příčku do play-off.

L&B reality Vikings Brno – MF Blanensko 5:7 (2:4)
Branky a nahrávky: 1. Bednář, 22. Presl (Krška), 38. Bednář (Moučka), 50. Presl (Krška), 53. Bednář (Presl) – 9. Paděra (Zapletal), 14. Paděra (Koudelka), 18. Zapletal (Hlaváček), 30. Fládr (Koudelka), 35. Koudelka (Fládr), 47. Paděra (Hlaváček), 60.+1. Paděra. Rozhodčí: Pfeifer – Růžička. ŽK: Krška, Macko, Táborský (trenér) – Koudelka, Fládr.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Brněnští Vikingové vedli od první minuty a i když se pak Blanensko dostalo do třígólového trháku, dotáhl se domácí celek při power play až na rozdíl jediné branky. V posledním podzimním utkání však ani takové vzepětí Brnu nestačilo k bodům a v jihomoravském derby podlehlo Blanensku 5:7. Velký podíl na tom měl tradičně hrající trenér a kapitán Ondřej Paděra, který se pod výhru podepsal čtyřmi góly. V brněnském dresu zaznamenal hattrick David Bednář. Vikingové přezimují na třetí příčce dva body před Blanenskem.

MF Baník Ostrava – PAMAKO Pardubice 7:3 (2:1)
Branky a nahrávky: 3. Bělíček (Moučka), 26. Barták (M. Gaži), 36. Kálay (Sasko), 48. Sasko, 53. Murín (Moučka), 57. Schmutz (Bělíček), 57. Bělíček – 30. Stránský (D. Ráliš), 47. Stránský (Hrubý), 60. M. Ráliš (D. Ráliš). Rozhodčí: Tomiga – Tomai. ŽK: Bělíček – Hrubý. ČK: 55. Sasko – 55. Šibal.

Po domácím vítězství 4:3 nad Olomoucí v šestém kole se Pardubice vrátily do čela východní skupiny, jenže závěrečný duel podzimní části PAMAKO nezvládlo. Prohrálo na hřišti Baníku Ostrava 3:7 a muselo první příčku přepustit Mocným kačerům, kteří mají jednobodový náskok. Baník vedl doma nad Pardubicemi od třetí minuty po zásahu kapitána Tomáše Bělíčka, v poločasové přestávce pak držel stav 2:1. Ve 48. minutě zajistil Ostravě náskok 4:2 Milan Sasko, který v utkání zaznamenal netradiční „hattrick“ – k asistenci a brance přidal červenou kartu. V 55. minutě byl vyloučen stejně jako hostující Dominik Šibal. To už vedla Ostrava o tři branky a po vyloučeních přidala další dva góly. V poslední minutě pardubický Martin Ráliš jen korigoval na konečných 3:7. Baník končí podzim na páté pozici, ovšem jen bod ztrácí na čtvrté Blanensko.

Predátoři Praha – Goats Polabí 5:0 kontumačně
Celek Goats Polabí byl řídícím orgánem Superligy malého fotbalu vyloučen ze soutěže a všechna jeho utkání jsou již dopředu kontumována.