Repríza finále patřila Hanspaulce, Vikingové jako jediní mají dvě výhry

02/10/2024, 20:44SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Dvě kola má za sebou nový ročník Superligy malého fotbalu. Vzhledem k lichému počtu účastníků v každé skupině až po tomto kole platí, že do sezony už zasáhly všechny celky. Stejně jako v tom prvním se činili střelci, takže v každém utkání padlo nejméně sedm branek.

Na všechny zápasy druhého kola se opět podíváme detailně.

Pardubice přejely Olomouc 8:1, jednu z branek dal domácí kapitán Lukáš Merkl (na snímku). Foto: David HaanPardubice přejely Olomouc 8:1, jednu z branek dal domácí kapitán Lukáš Merkl (na snímku). Foto: David Haan

Hanspaulka Praha – Partyzan Příbram 6:4 (1:2)
Branky a nahrávky: 22. Žežulka (Hudec), 34. Mařík (Vít), 42. Mařík (Baran), 54. J. Junek vlastní, 58. Žežulka (Koutenský), 60. Žežulka (Němec) – 8. Bálek (Kilián), 11. Beran (J. Junek), 32. Holakovský (Čížek), 38. Bálek (Čížek). Rozhodčí: M. Kubečka – Novotný. ŽK: Žežulka (Hanspaulka).

Repríza loňského finále přišla na řadu už ve druhém kole a lépe do ní vstoupil Partyzan. Po jedenácti minutách vedl o dva góly, ve 38. minutě platil stav 4:2 pro Příbram. Jenže závěr vyšel lépe pražskému obhájci titulu. Ve 42. minutě snížil domácí kapitán Stanislav Mařík, o dvanáct minut později si pak hostující kapitán Jiří Junek srazil míč do vlastní sítě. V posledních třech minutách se dvakrát trefil Ondřej Žežulka, zkompletoval hattrick a rozhodl o vítězství Hanspaulky 6:4.

PAMAKO Pardubice – Olomouc Mighty Ducks 8:1 (2:1)
Branky a nahrávky: 17. Stránský (O. Merkl), 29. Stránský (Slavík), 38. Kirchner (Bartaloš), 40. L. Merkl (Hrubý), 42. Slavík (Kubát), 49. Stránský, 56. D. Ráliš (Stránský), 59. O. Merkl (D. Ráliš) – 28. Hrušák (Kadlec). Rozhodčí: Pfeifer – Terber. ŽK: M. Ráliš (Pardubice).

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Záznam z utkání uvidíte zde:

V minulém superligovém ročníku vládly Pardubice s Olomoucí východní skupině, na prvním a druhém místě je po základní části dělily dva body. První střetnutí v nové sezoně však oba celky zastihlo v odlišném rozpoložení. PAMAKO na domácím hřišti jasně dominovalo a přejelo Mocné kačery 8:1. První půle byla ovšem vyrovnaná, minutu před koncem poslal Josef Stránský Pardubice do vedení 2:1, když reagoval na trefu Tomáše Hrušáka. Po přestávce už však dávali góly jen domácí, Stránský ke třem zásahům přidal ještě jednu asistenci.

Rytíři Plzeň – Most 6:1 (3:0)
Branky a nahrávky: 6. Vacín (Šebek), 7. Průcha (Vacín), 29. Kutný (Adamovič), 43. Bodnaruk (Šebek), 49. Bodnaruk (Vitouš), 50. Bodnaruk – 39. A. Koudelka. Rozhodčí: Soukup – Řeháček. ŽK: A. Koudelka (Most).

Po pěti letech se plzeňští Rytíři dočkali superligového triumfu nad Mostem. A dlužno dodat, že za ním kráčeli od začátku utkání. Na domácím hřišti vedli po sedmi minutách o dva góly, když se prosadili Jan Vacín a Petrů Průcha, do poločasu se trefil ještě Petr Kutný. Ve 39. minutě sice snížil Adam Koudelka, jenže to bylo od Severočechů vše. Třemi brankami v řadě stvrdil plzeňské vítězství 6:1 Petro Bodnaruk. Rytíři díky lepšímu skóre dokonce poskočili do čela tabulky západní skupiny.

Jihlava Miners – L&B reality Vikings Brno 3:6 (0:4)
Branky a nahrávky: 35. Míča, 44. Míča, 49. Ritter – 3. Lukšija (Macko), 7. Řehola (Macko), 18. Pospiš (Lukšija), 20. T. Prokeš (Moučka), 37. Moučka (Řehola), 57. Bělák. Rozhodčí: Tomiga – Perutka. ŽK: Moučka, Macko, Řehola (všichni Brno).

Jediné mužstvo zatím po dvou odehraných superligových kolech získalo plný počet šesti bodů, navíc se skóre 13:3 – Vikings Brno. Jihomoravané jsou pod taktovkou nového hlavního kouče Patrika Levčíka také jediní, kteří zatím vyhráli na venkovním hřišti, z Jihlavy si dovezli triumf 6:3. Vikingové už po dvaceti minutách vedli na Vysočině 4:0. Po pauze se sice Jihlava probudila a dala tři branky, jenže Dominik Moučka s Martinem Bělákem vrátili Brnu pohodlný náskok a Vikingové si už vítězství pohlídali.