Skončila základní část Superligy. Obhájci titulu z Mostu narazí ve čtvrtfinále na Olomouc

09/05/2024, 08:51SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Hotovo. Základní část Superligy malého fotbalu je minulostí. Osmička postupujících do vyřazovací fáze zná své čtvrtfinálové soupeře, pro zbytek mužstev sezona skončila.

Na jednotlivé duely desátého kola se opět podíváme detailně.

Pardubice (v červen=m) na domácím hřišti přejely brněnské Vikingy 7:3. Foto: David Haan Pardubice (v červen=m) na domácím hřišti přejely brněnské Vikingy 7:3. Foto: David Haan

Rytíři Plzeň – Predátoři Praha 0:5 (0:4)
Branky a nahrávky: 8. Begič (Kraus), 10. Vávra (Macháček), 27. Šídlo (Macháček), 29. Šídlo (Jurčík), 46. Begič (Vávra). Rozhodčí: M. Kubečka – Josipovic. Hráno bez karet.

První duel závěrečného kola byl ten, který rozhodoval o posledním místě ve čtvrtfinále. Pražští Predátoři museli vyhrát na plzeňském hřišti a přesně to zvládli. Na Rytíře od začátku vlétli a už v osmé minutě vstřelil vítěznou branku český reprezentant Ismar Begič. Predátoři do poločasu stihli čtyři góly, na konečných 5:0 zvýšil po přestávce druhou brankou v utkání Begič. Predátoři skončili na čtvrté příčce, Rytíři za nimi na nepostupové páté pozici.

Most – Hanspaulka Praha 5:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 15. Zetka (Doleček), 33. Gedeon (Doleček), 44. Klíma (Gedeon), 54. A. Koudelka, 56. Doleček (Holdy) – 30. Hudec (Jelínek), 41. Hudec (Jelínek). Rozhodčí: Pfeifer – Novotný. ŽK: M. Koudelka (Most).

V posledním utkání základní části obhájce titulu z Mostu ukázal, že má stále patřičnou kvalitu, když se sejde v silném složení. Na domácím hřišti Severočeši zdolali 5:2 pražskou Hanspaulku, která měla už před tímto utkáním jasnou první příčku v tabulce západní skupiny. Ve 41. minutě sice hostující Daniel Hudec podruhé skóroval a podruhé dorovnal ztrátu Hanspaulky, jenže pak už střílel branky jen Most. Daniel Klíma, Adam Koudelka a Daniil Doleček rozhodli o výhře domácího celku 5:2.

Olomouc Mighty Ducks – MF Blanensko 11:2 (4:1)
Branky a nahrávky: 2. Novotný (Kaďorek), 8. Novotný (Kaďorek), 22. Látal (Kalina), 26. Vychodil (Waclawik), 47. Waclawik (Látal), 53. Vychodil (Hrušák), 54. Pazdera (Novotný), 55. Novotný (Pazdera), 57. Waclawik (Galus), 59. Novotný (Pazdera), 59. Hrušák (Látal) – 20. Muzikant (Paděra), 45. Trajer (Paděra). Rozhodčí: Sýkora – Perutka. ŽK: Galus (Olomouc).

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Mocní kačeři demonstrovali svou sílu na domácím hřišti, kde přivítali Blanensko. Jihomoravané si odvezli jedenáctigólovou nadílku, která posunula Olomouc na druhou příčku východní skupiny. Nejvýrazněji se pod hanácké vítězství 11:2 podepsal kanonýr Adam Novotný, který čtyřikrát skóroval, poprvé už ve druhé minutě, a na jednu branku ještě nahrál. Olomouc ve čtvrtfinále vyzve Most, Blanensko zůstalo na čtvrté pozici a narazí na Hanspaulku.

PAMAKO Pardubice – L&B reality Vikings Brno 7:3 (3:0)
Branky a nahrávky: 7. Kopecký (Kubát), 18. Kopecký (Kubát), 25. L. Merkl (Bartaloš), 33. Stránský (Bartaloš), 38. Kubát (Kopecký), 43. Kopecký (L. Merkl), 59. Stránský (Hrubý) – 32. Janusis (Prokeš), 43. Prokeš, 48. Slováček (Tipoas). Rozhodčí: Pfeifer – Terber. ŽK: O. Merkl, Kubát – Pospiš, Lerch, Janusis, Prokeš.

Fotogalerii z utkání uvidíte zde:

Až nečekaně jednoznačný průběh měl duel mezi Pardubicemi a Brnem, v němž šlo o první příčku ve východní skupině celostátní soutěže. PAMAKO už v prvním poločase díky dvěma zásahům Lukáše Kopeckého a jedné brance Lukáše Merkla odskočilo na rozdíl tří gólů a vedení si pohlídalo až do konce utkání, po němž slavilo vítězství 7:3 a první příčku. Zatímco Pardubice se ve čtvrtfinále střetnou s Predátory, Vikingové se utkají s Partyzanem Příbram.

Partyzan Příbram – Goats Polabí 5:0 kontumačně

Jihlava Miners – MF Baník Ostrava 5:0 kontumačně