Souhrn 5. kola: pražské derby patřilo Korábu, první vítězství slaví Kolín

28/10/2022, 12:14SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Polovina základní části Superligy malého fotbalu je za námi. Na čele východní skupiny se suverénně drží Olomouc Mighty Ducks, západní skupina je o poznání dramatičtější, první Partyzan Příbram a druhý Koráb Praha mají stejně bodů.

Podíváme se na jednotlivá utkání podrobně.

Olomouc (v modrém) přestřílela Pardubice 8:5.

Jihlava – MF Blanensko 5:6 (4:3)
Branky a nahrávky: 15. Trojánek (M. Prokeš), 19. Kučera (Hrobař), 21. Trojánek (Votoupal), 29. M. Prokeš (Hrobař), 59. Míča (Votoupal) – 2. Fládr, 8. Muzikant (Kucharčuk), 30. Trajer, 34. Matoušek (Trajer), 39. Paděra (Kucharčuk), 43. Trajer (Paděra). Rozhodčí: Virčík – Terber. ŽK: Průcha – Matoušek, Fládr. ČK: 51. Průcha, 60. Kučera – 45. Fládr, 55. Matoušek, 60. Trajer.

Jedenáct branek a pět červených karet, to je souhrn úvodního utkání pátého kola mezi Jihlavou a Blanenskem. Dramatickou bitvu začali lépe Jihomoravané, kteří odskočili o dva góly už v osmé minutě, přesto v poločase prohráli 3:4. Vyšel jim však lépe úvod druhé půle, kdy si třemi brankami v řadě vzali vedení zpět a rozhodující gól vstřelil ve 43. minutě David Trajer. Závěr poznamenala série pěti vyloučení, dvě na jihlavské straně a tři na blanenské.

Vikings Brno – MF Baník Ostrava 6:1 (4:0)
Branky a nahrávky: 4. Vintr, 21. Presl (Macko), 23. Presl (Doubravský), 24. Dobšíček, 33. Doubravský (Presl), 53. Zezula – 32. Vala. Rozhodčí: Tomiga – Růžička. ŽK: T. Prokeš – M. Gaži.

Druhé vítězství za sebou zaznamenali brněnští Vikingové, tentokrát o dost jednoznačnější než v minulém kole, kdy zdolali Pardubice 4:3 až po penaltách. Na domácím hřišti přejeli ostravský Baník 6:1, když o výhře rozhodli čtyřmi góly už do 24. minuty. Dvěma brankami a asistencí se pod výhru nejvýrazněji podepsal český reprezentant David Presl.

Olomouc Mighty Ducks – PAMAKO Pardubice 8:5 (4:1)
Branky a nahrávky: 14. Kryl, 18. Mirvald (Hegr), 21. Buček (Galus), 29. Buček (Kaďorek), 44. Buček (Hegr), 49. Kaďorek, 51. Buček (Mirvald), 60. Buček (Kaďorek) – 24. Stránský (Fotul), 36. Rosůlek, 45. Jech (Rosůlek), 55. Stránský (Kirchner), 57. Lát (Kirchner). Rozhodčí: Pfeifer – Perutka. ŽK: Jech (Pardubice).

Fotogalerie z utkání zde:

Další divokou přestřelku mají za sebou Pardubice a stejně jako ve třetím kole s Ostravou neuspěly. Tehdy prohrály doma 6:8, tentokrát padly 5:8 na hřišti Olomouc Mighty Ducks. Mocní kačeři si rozhodující náskok vytvořili už v první půli, kterou ovládli 4:1. Přestože po přestávce hráči PAMAKO zabrali, manko se jim stáhnout nepodařilo. Pětigólové představení předvedl olomoucký Ondřej Buček. Hanáci vedou východní skupinu o sedm bodů před Blanenskem, jen o bod méně má trojice Jihlava, Vikings Brno a Baník Ostrava.

Partyzan Příbram – Most 6:2 (3:0)
Branky a nahrávky: 2. Sirotek (Drašnar), 23. Beran (Melichar), 28. J. Junek, 42. Malý (J. Junek), 46. Malý (Sirotek), 50. Melichar – 32. Exner (Krok), 48. Exner (Polák). Rozhodčí: Šik – Soukup. ŽK: Beran, Melichar – Kasal, Bíro, Exner.

Čtyři vítězství v řadě a Příbram rázem vede západní skupinu Superligy malého fotbalu. V pátém kole si na domácím hřišti poradila 6:2 s Mostem, pokořitelem mistrovské Hanspaulky z předchozího utkání. Partyzan odskočil v první půli na rozdíl tří branek, Most korigoval pouze dvěma trefami Pavla Exnera.

Rytíři Plzeň – Vlci Kolín 1:2 (1:2)
Branky a nahrávky: 16. Vitouš (Kepl) – 5. T. Novák (Hulinský), 15. T. Novák (Čáha). Rozhodčí: M. Kubečka – Pelikán. ŽK: Šebek – Stránský.

Zápas dvou mužstev, která v úvodních čtyřech kolech nezískala ani bod, nabídl gólově chudou podívanou. Všechny tři trefy se vměstnaly do prvních šestnácti minut a o jednu víc dali kolínští Vlci, kteří si z Plzně odvezli vítězství 2:1. Obě branky ve svém prvním superligovém utkání vstřelil Tomáš Novák.

SC Koráb Praha – Hanspaulka Praha 3:1 (0:1)
Branky a nahrávky: 39. Šídlo (Vávra), 54. Šídlo (P. Novák), 58. P. Novák – 23. Novotný (Hanzlík). Rozhodčí: P. Kubečka – Havel. ŽK: Jurčík – Hakl, Novotný, Verner.

Hanspaulka podruhé v řadě prohrála, Koráb podruhé v řadě vyhrál. A triumf v pražském derby je pro výběr Pražské klubové fotbalové ligy velmi cenný, obhájce titulu zdolal 3:1. Hanspaulka šla do vedení po trefě českého reprezentanta Jindřicha Novotného, ale Milan Šídlo dvěma zásahy po přestávce skóre obrátil a dvě minuty před koncem pečetil vítězství Petr Novák. Koráb má na druhé příčce tabulky západní skupiny dvanáct bodů shodně jako vedoucí Partyzan, Hanspaulka ztrácí dva body.