Souhrn 8. kola: Pardubice poskočily do čela východní skupiny, Jihlava je bez play-off

17/04/2024, 23:39SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Úvodní jarní kolo Superligy malého fotbalu je za námi. V osmém pokračování celostátní soutěže se o něco víc dařilo hostujícím celkům, které vyhrály tři z pěti utkání.

Na jednotlivé duely se podíváme v detailním přehledu.

Blanensko (V bílém) doma zdolalo Ostravu 3:0. Foto: Petr NečasBlanensko (V bílém) doma zdolalo Ostravu 3:0. Foto: Petr Nečas

PAMAKO Pardubice – Jihlava Miners 4:3 (3:1)
Branky a nahrávky: 8. Jiráský (L. Merkl), 12. Jiráský (Formáček), 27. Stránský (PK), 60. Kirchner (Bartaloš) – 3. Jiroušek, 33. Jiroušek (Brtnický), 48. Brtnický (Hobza). Rozhodčí: Sýkora – Růžička. Hráno bez karet.

Po prvním poločase směřovaly Pardubice v domácím duelu s Jihlavou za vítězstvím, když vedly o dva góly, jenže ve 48. minutě bylo po trefě Davida Brtnického srovnáno. Rozuzlení napínavého duelu pak přinesla až poslední minuta, v níž se trefil Tomáš Kirchner a posunul PAMAKO na vedoucí místo východní skupiny. Jihlava klesla na poslední šestou příčku a je jasné, že bronzový celek loňské sezony tentokrát vyřazovací boje minou.

Olomouc Mighty Ducks – L&B reality Vikings Brno 1:3 (0:1)
Branky a nahrávky: 56. Šuba (Můčka) – 18. Slováček (Prokeš), 34. Lidmila (Slováček), 46. Presl (Lidmila). Rozhodčí: Prudil – Tomiga. ŽK: Janotka, Můčka – Záleský, Vintr.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Záznam utkání uvidíte zde:

Přestože Mocní kačeři měli dost šancí, prosadil se až v 56. minutě Jan Šuba, čímž jen zmírnil olomouckou porážku s brněnskými Vikingy na 1:3. Hanáci navíc nedali penaltu, devět minut před koncem utkání Adam Novotný ztroskotal na brněnském brankáři Davidu Záleském. Vikingové poskočili na druhou příčku východní skupiny bod za Pardubice, Olomouc na třetí příčce zaostává o další bod.

MF Blanensko – MF Baník Ostrava 3:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 4. Stříž, 45. Paděra (Stříž), 55. Zapletal (Paděra). Rozhodčí: Pfeifer – Stria. ŽK: Fládr – Bělíček, Schmutz.

Už ve čtvrté minutě padla vítězná branka utkání mezi Blanenskem a Ostravou. Jihomoravský celek na domácím hřišti v Boskovicích poslal do vedení Michal Stříž, po přestávce ho navýšili Ondřej Paděra s Michalem Zapletalem a Blanensko zdolalo Baník 3:0. V tabulce východní skupiny díky výhře svěřenci hrajícího trenéra Paděry na čtvrtém místě odskočili páté Ostravě už na čtyři body. A do konce soutěže scházejí dvě kola.

Rytíři Plzeň – Most 4:5 (2:2)
Branky a nahrávky: 21. Vitouš, 24. Denk (Mourek), 34. Bodnaruk (Potoček), 55. Matoušek (Vitouš) – 2. Exner (Doleček), 9. Doleček (Exner), 33. vlastní Vitouš, 36. Exner (Gedeon), 44. Gedeon (Doleček). Rozhodčí: Soukup – Pelikán. ŽK: Vacín – Exner, A. Koudelka, Gedeon.

Dramatickou přestřelku hostilo chotěšovské hřiště. Plzeň a hostující Most se přetahovaly až do konce duelu, který vyhráli Severočeši 5:4. Rytíři nejprve dotáhli dvougólového manko v první půli, začátkem druhého poločasu pak Petro Bodnaruk srovnal na 3:3. Jenže ve 36. minutě Filip Gedeon připravil čtvrtou mosteckou branku pro Pavla Exnera a za další osm minut český reprezentant Gedeon vsítil rozdílovou pátou trefu. Adam Matoušek už v závěru jen snížil. Třetí Most v tabulce západní skupiny navýšil náskok na čtvrtou Plzeň na devět bodů.

Partyzan Příbram – Predátoři Praha 1:5 (0:3)
Branky a nahrávky: 54. J. Junek (Hájek) – 19. Vávra (Begič), 21. Macháček (Jahoda), 28. Jahoda, 48. Jahoda (Václavík), 58. Begič. Rozhodčí: P. Kubečka – Josipovic. ŽK: Jahoda, Klouček (oba Predátoři). ČK: 48. Jahoda.

Nečekaně vysokou porážkou vstoupil do jarní části Superligy malého fotbalu příbramský Partyzan. Na domácím hřišti podlehl pražským Predátorům 1:5. V prvním poločase vstřelili hosté tři branky, po přestávce přidali další dvě, za Příbram jen korigoval Jiří Junek. Do čtyř různých statistik se zapsal český reprezentant v pražském dresu Matěj Jahoda, který dvě branky dal, na jednu přihrál, obdržel žlutou kartu a ve 48. minutě dokonce červenou. Partyzan má na čele západní skupiny stejně bodů jako druhá Hanspaulka, ale ta má utkání k dobru. Pátí Predátoři dorovnali čtvrtou Plzeň a ještě mají zápas k dobru.

Goats Polabí – Hanspaulka Praha 0:5 kontumačně