Superliga malého fotbalu odstartovala. Brno zničilo Blanensko, Olomouc přejela Jihlavu

28/09/2024, 22:11SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Kompletní první kolo má za sebou Superliga malého fotbalu. Od nové sezony ji hraje deset účastníků rozdělených do dvou skupin, takže v jednom kole se odehrají vždy čtyři zápasy, dva celky mají volno.

Jednotlivé duely opět rozebereme v detailním přehledu.

Vikingové (V červenočerném) smetli Blanensko v úvodním superligovém kole 7:0. Foto: Vít GoldaVikingové (V červenočerném) smetli Blanensko v úvodním superligovém kole 7:0. Foto: Vít Golda

Most – Predátoři Praha 7:4 (3:3)
Branky a nahrávky: 7. Krok (Černý), 13. Černý (Klíma), 27. Krok (Černý), 39. Černý (Krok), 50. Harzer (Švábenský), 54. Harzer, 57. Boček (Černý) – 15. Vlček, 29. Vlček, 30. Jahoda (Vlček), 47. Jahoda. Rozhodčí: Šťástka – Novotný. Hráno bez karet.

V úvodním utkání nové superligové sezony se Most na domácím hřišti střetl s pražskými Predátory. Přestože poločas skončil nerozhodně, ve druhém už měli navrch Severočeši, kteří čtyřmi brankami rozhodli o svém prvním vítězství 7:4. Nejvýrazněji se na triumfu podílel nováček v celostátní soutěži David Černý, který ke dvěma brankám přidal tři asistence. V obou mužstvech došlo v letní pauze ke změně na trenérské lavičce. V Mostě Jakub Polák nahradil Vojtěcha Bendu a v Predátorech Tomáše Jurčíka vystřídal další světový šampion z Tuniska Jiří Novák.

Olomouc Mighty Ducks – Jihlava Miners 8:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 2. Novotný (Mirvald), 36. Novotný (Waclawik), 47. Hrušák (Waclawik), 50. Kaďorek (Novotný), 54. Můčka (Kaďorek) 56. Novotný (Janotka), 59. Hrušák (Můčka), 60. Novotný (Skopalík) – 22. Matulka (Brtnický), 49. Hobza (M. Prokeš). Rozhodčí: Stria – Perutka. Hráno bez karet.

Záznam z utkání uvidíte zde:

V minulém superligovém ročníku vyhrála Olomouc oba duely nad Jihlavou a v úspěšné sérii pokračuje i v nové sezoně. Úvodní opatrný poločas se ve druhé půli změnil v hanáckou exhibici. Ve 36. minutě vstřelil svůj druhý gól v utkání domácí Adam Novotný a v šedesáté minutě uzavřel účet svou čtvrtou brankou, kterou zpečetil vítězství Mocných kačerů 8:2.

L&B reality Vikings Brno – MF Blanensko 7:0 (4:0)
Branky a nahrávky: 11. Slováček (Pospiš), 12. vlastní Ševčík, 24. Burac (Macko), 30. vlastní Ševčík, 31. M. Vintr (T. Prokeš), 46. Slováček (Tipoas), 60. Dobšíček. Rozhodčí: Pfeifer – Růžička. ŽK: M. Vintr, Macko – Fládr.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Přestože jihomoravská derby bývají ozdobou Superligy malého fotbalu, tentokrát Blanensko odevzdalo domácímu Brnu body až moc lacino. Mužstvo hrajícího trenéra Ondřeje Paděry, které v minulém ročníku ovládlo oba vzájemné duely, tentokrát Vikingům vůbec nestačilo. Brňané vedli už v poločase o čtyři branky, ve druhém přidali další tři. Smolařem utkání se stal blanenský Radim Ševčík, který se dvakrát trefil do vlastní sítě.

Partyzan Příbram – Rytíři Plzeň 5:2 (2:1)
Branky a nahrávky: 1. Beran (Drašnar), 24. Holakovský (J. Junek), 37. P. Junek (Drašnar), 57. Šrajn (P. Junek), 58. P. Junek (Hájek) – 21. Bodnaruk (Krysl), 46. Bodnaruk (Krysl). Rozhodčí: Havel – Řeháček. Hráno bez karet.

Po dvou neúspěšných účastech v Superfinále malého fotbalu mají příbramští hráči enormní motivaci do třetice získat mistrovskou trofej. Do nové sezony vkročil Partyzan vítězně, když na domácím trávníku porazil Plzeň 5:2. Rytíři se dlouho drželi na dostřel, ještě ve 46. minutě Petro Bodnaruk druhým gólem v utkání snížil na 2:3, jenže závěr patřil Partyzanu. Patrik Junek ke své vedoucí trefě přidal tři minuty před koncem nahrávku na branku Filipa Šrajna a minutu poté Patrik Junek vstřelil pátý příbramský gól.