Ženské Superlize malého fotbalu vládnou Vikings Brno. Potřetí ze čtyř sezon

29/06/2025, 13:43SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Český Dub – Počtvrté se o titul v Superlize malého fotbalu utkaly ženy a potřetí ho získaly hráčky Vikings Brno. Ve Vekra Superfinále 2025 v Českém Dubu zdolaly Jihlavu Miners 5:1 a po roční odmlce se vrátily na trůn. „Radost z výhry je stále velká. Hlavně po takto těžké sezoně, které jsme obětovali všichni všechno. O to je ta výhra sladší,“ radovala se brněnská kapitánka Tereza Kubicová.

Vítězný celek žen Vikings Brno. Foto: David HaanVítězný celek žen Vikings Brno. Foto: David Haan

Zkušená obránkyně patří nejen mezi lídry týmu Vikings, ale také české reprezentace. Nechyběla u žádného ze tří brněnských titulů. „Jestli si dobře vybavuji, nejtěžší vítězství bylo úplně to první, kde jsme otáčely skóre. Byl to zápas nahoru, dolů. Zbylá dvě finále už jsme vyhrály jednoznačným výsledkem,“ vzpomínala Kubicová na ročník 2021/2022, kdy také její dva góly pomohly k obratu z 2:3 na 5:3 proti pražské Hanspaulce.

O rok později zdolaly Brňanky 5:2 Partyzan Příbram a letos Jihlavu Miners 5:1. „V poločase jsme vedly 2:0 a Jihlava si až na jednu, dvě akce nic nevytvořila. Myslím si, že tempo hry jsme udávaly my,“ podotkla Kubicová.

V první půli se dvakrát prosadila Katka Kukučová, po přestávce hráčky Vikings skóre ještě navyšovaly. Trefily se Eliška Jordánková a dvakrát Hana Ducháčková. Za Jihlavu pouze snížila Nikola Pražienková v 52. minutě. „Spousta holek věděla od fanoušků, že Brno je favorit. Myslím, že nás to psychicky položilo,“ okomentovala duel Veronika Hlaváčová, útočnice Miners.

Jihlava prohrála v Superfinále podruhé v řadě, před rokem nestačila na Predátory Praha 0:8. Přitom v letošní kvalifikaci obsadily hráčky z Vysočiny ve východní skupině druhou příčku jen o tři body za Vikings, s nimiž jednou remizovaly 1:1 a jednou prohrály 0:3. V semifinále zdolaly Příbram 5:3. „Musím uznat, že celkově jsme hrály výborně, co se týče kvalifikace, proto jsme očekávaly lepší finále. Myslím, že jsme dělaly zbytečně moc chyb, které normálně neděláme, to zápas nejvíc ovlivnilo,“ hlesla Hlaváčová.

Záznam finále žen můžete zhlédnout zde:

Vikings Brno - Jihlava Miners - Superliga malého fotbalu | Česká televize
Vikings Brno - Jihlava Miners - Superliga malého fotbalu | Česká televize
Superliga malého fotbalu žen — Superfinále

Zkušený brněnský výběr ovšem ve finále potvrdil roli favorita, Jihlavu předčil ve všech herních činnostech. „Trenéři nás dobře připravili po taktické stránce, kterou jsme předvedli hlavně proti Hanspaulce Praha, kde jsme z 0:2 dotáhly výsledek na 2:2 a na penalty vyhrály. Myslím si, že nás to ještě více semklo, a to se pak ukázalo i ve finále. Každá chtěla vyhrát, a to se nám i povedlo,“ připomněla Kubicová těžkou dřinu v semifinále s Hanspaulkou.

Brněnské hráčky celou sezonu ukazovaly, že to myslí vážně s návratem na superligový trůn. „U nás se určitě změnila příprava. Velkým přínosem bylo, že jsme mohly hrát pátou mužskou ligu v Brně. Během celé sezony šlo na nás vidět, jak se posouváme. Nejen takticky, individuálně, ale hlavně týmově,“ popsala kapitánka Kubicová.

Hráčky Miners po dvou neúspěších v Superfinále malého fotbalu doufají, že se titulu přece jen v budoucnu dočkají. „Věřím, že na to máme sílu. Musíme se zlepšit hlavně takticky, sice jsme nějaký záměr trénovaly, ale z taktiky jsme si nic extra nevzaly, minimálně tedy do finále. Hlavně na to se musíme soustředit,“ podotkla Hlaváčová.

Fotogalerii ze superfinále najdete zde: 

Superfinále Český Dub (21.6.2025) | Zonerama.com
Superfinále Český Dub (21.6.2025) | Zonerama.com
Online fotogalerie bez limitů. Žádná komprese, žádná omezení.

Vikings Brno – Jihlava Miners 5:1 (2:0)
Branky a nahrávky: 14. Kukučová (Kubicová), 22. Kukučová (Jůzlová), 36. Jordánková (Jůzlová), 44. Ducháčková (Svobodová), 53. Ducháčková (Kubicová) – 52. Pražienková. Rozhodčí: Novotný – Stria. Hráno bez karet.
Vikings Brno: Alžběta Suškevičová (Daniela Navrátilová) – Natálie Soukupová, Tereza Kubicová (C), Daniela Kalášková, Johanka Pauzarová, Hana Ducháčková, Viktória Kaiser Tünde, Katka Kukučová, Eliška Jůzlová, Hanka Svobodová, Johanka Chodilová, Eliška Jordánková.
Jihlava Miners: Šárka Bálková (C) – Markéta Friedrichová, Marie Koblížková, Martina Mandelíková, Michala Nechvílová, Veronika Hlaváčová, Kristýna Mikulecká, Nikola Pražienková, Kristýna Burešová, Adéla Vrabcová, Veronika Němcová.