Změna na ženském trůnu. Hráčky Vikings Brno skončily ve čtvrtfinále Superligy

09/05/2024, 14:54SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Pardubice – Zatímco brněnské ženy titul v Superlize malého fotbalu neobhájí, hráči pražské Hanspaulky do 23 let stále mají šanci se na vrchol vrátit. Tak lze ve zkratce popsat výsledky kvalifikací těchto kategorií, které ve středu hostila CFIG Aréna v Pardubicích.

Hráčky pražské Hanspaulky vybojovaly bronzové medaile. Foto: Petr BrejlaHráčky pražské Hanspaulky vybojovaly bronzové medaile. Foto: Petr Brejla

V ženské kategorii šly ze dvou základních skupin přímo do semifinále jako neporažené pražské celky, Hanspaulka ovládla skupinu A se třemi výhrami a skóre 16:0, Predátoři vyhráli skupinu B také se třemi triumfy a skóre 14:2.

Ve čtvrtfinále pak skončily dosavadní vládkyně ženské Superligy malého fotbalu. Hráčky Vikings Brno podlehly symbolicky Partyzanu Příbram 0:1. Šlo o reprízu loňského finále, ve kterém Brňanky tehdy slavily triumf 5:2.

Ve druhém čtvrtfinále zvítězily hráčky Jihlavy Miners 3:2 na Rytířkami z Plzně, v semifinále Jihlavanky po výhře 2:1 vyřadily také Hanspaulku. Ve druhém semifinále ženy Predátorů Praha porazily Příbram 3:0.

V boji o bronz pak slavila Hanspaulka, která porazila Partyzan 2:1. O zlato se při Superfinále v Českém Dubu 22. června utkají hráčky Jihlavy Miners a Predátorů Praha.

V kvalifikaci hráčů do 23 let bylo devět účastníků rozdělených do tří skupin, z nichž do vyřazovací fáze postupovali všichni. V nejlepší pozici byli vítězové MF Blanensko, Hanspaulka Praha a domácí PAMAKO Pardubice, které ovšem ve čtvrtfinále vypadlo s Olomoucí Mighty Ducks po porážce 1:2. Přes brány čtvrtfinále neprošel ani jeden ze dvou výběrů Vikings Brno.

V pražském semifinále Hanspaulka zdolala Predátory 2:0 a Olomouc v moravské bitvě porazila Blanensko 1:0. Blanenský celek poté uzmul bronzové medaile, když zdolal 2:0 Predátory.

O titul 22. června při Superfinále v Českém Dubu v kategorii do 23 let zabojují obhájci z Hanspaulky Praha proti Mocným kačerům z Olomouce.

V kategorii do 23 let získali bronzové medaile hráči MF Blanensko. Foto: Petr BrejlaV kategorii do 23 let získali bronzové medaile hráči MF Blanensko. Foto: Petr Brejla