« zpět

Další výprask pro Kolín, Příbram na domácím hřišti kralovala

16.12.2020 - Příbram – Stejně jako kolínský výběr trpce zakouší roli nováčka Superligy malého fotbalu, prožila i další jeho nová tvář drsné seznámení s celostátní soutěží. Viliam Bayer sice vstřelil jediné dva góly svého týmu, jenže Vlci Kolín si z Příbrami odvezli drtivý debakl 2:14.


Kolín jako jediný v pěti kolech západní skupiny nezískal ani bod, navíc má hrozivé skóre 5:46. „Myslel jsem, že v Příbrami něco uhrajeme. Moc jsem se na zápas těšil, ale než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:4 po našich chybách. Kluci přitom říkali, že jsou v soutěži mnohem silnější týmy,“ líčil po své premiéře Bayer.

Vlci už podruhé schytali dvouciferný debakl, na konci září padli v Plzni 2:13. V tabulce jsou jasně poslední, na pátý Koráb Praha ztrácejí pět bodů. „Nemyslím, že se na nás Příbram tak extra připravila, spíš jsme měli bordel ve střídání, neměli jsme přesně určené pozice a nevěděli, kdo co má hrát. Neznal jsem skoro nikoho, když jsem hrál poprvé,“ hlesl kolínský mladík.

To Příbram zažívá slušný podzim, se sedmi body je čtvrtá dva body za Staropramenem Praha. „Chtěli jsme vyhrát, abychom po půlce soutěže byli na postupovém místě,“ prohlásil příbramský útočník Jiří Junek, jenž si pochvaluje nový systém Superligy malého fotbalu. „Je to příjemnější než jezdit na Moravu. Sejde se víc lidí, pokud se hraje takhle v dosahu, než když se jede ven. Zvedáme se, což ukazuje sedm bodů,“ liboval si příbramský hráč.

Domácí ovládli poločas 5:0, když se dvakrát prosadili Daniel Hájek s Ondřejem Drašnarem, jeden gól přidal kapitán Jakub Tošovský. „Hlavně jsme nechtěli soupeře podcenit, když jsme dali dva rychlé góly, už se zápas vyvíjel podle našich představ,“ řekl Junek.

Po přestávce sice snížil Bayer dvěma zásahy, jenže pak už skórovala jen Příbram. „Moje góly jsou malá náplast, ještě jsem si poranil koleno, takže to bylo takové smutné utkání. Pořád jsem však natěšený na další zápasy a věřím, že příští sezona už bude z naší strany fakt dobrá,“ přemítal Bayer.

Hattrick do konce utkání zkompletovali Drašnar s Jiřím Junkem. „Původně jsem ani neměl hrát, nefiguroval jsem v nominaci, až k večeru jsem se domluvili, protože nám zrušili trénink,“ podotkl Junek.

Příbram – Vlci Kolín 14:2 (5:0)

Branky a nahrávky: 8. Hájek, 9. Hájek (Tošovský), 21. Drašnar (Sandr), 22. Drašnar (Sandr), 30. Tošovský (Drašnar), 41. Malý (Mezera), 46. J. Junek, 48. J. Junek, 50. Drašnar (Hájek), 52. Mezera (Sandr), 53. J. Junek (Hájek), 53. Janů (Malý), 59. P. Junek (Mezera), 60. Tošovský – 37. Bayer, 39. Bayer (Rosendorf). Rozhodčí: Pelikán – Šik. ŽK: Janů, Hájek, J. Junek – Rosendorf. Hráno bez diváků.

Příbram: Ondřej Beran – Jakub Tošovský (C), David Malý, Ondřej Drašnar, Patrik Junek, Jiří Junek, Jan Mezera, Martin Štochl, David Sandr, Daniel Hájek, Václav Janů.

Vlci Kolín: Lukáš Dostál (Jan Kratochvíl) – Stanislav Rosendorf, Jindřich Stránský, Jakub Kuchař, Ondřej Drobný (C), Viliam Bayer, Jiří Oberreiter, Matěj Vojtíšek, Pavel Myška.

- Jaroslav Kára -

Další výprask pro Kolín, Příbram na domácím hřišti kralovala

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes