« zpět

Kolín doma dostal devět gólů od Staropramenu, hattrick si připsal Novotný

09.10.2021 - Kolín – Další výprask v Superlize malého fotbalu zaznamenali Vlci Kolín. Na domácím hřišti podlehli ve čtvrtém kole západní skupiny Staropramenu Praha 0:9.


Kolín zaznamenal čtvrtou prohru a má hrozivé skóre 2:29. „Do každého nového zápasu jdeme s čistou hlavou, s chutí nechat na hřišti vše, co je v našich silách a samozřejmě vyhrát. Nikdo nerad prohrává,“ uvedl kolínský útočník Adam Vyhnánek.

Staropramen chtěl ovšem odčinit prohru 3:4 po pokutových kopech v pražském derby s Korábem, což se mu povedlo. „Vnímám obrovskou sílu v týmu, všichni chlapi jsou velice kvalitní a ještě k tomu opravdu makají jeden za druhého, vzájemně si pomáháme. Naše ambice je jednoznačná, vrátit se na trůn Superligy a získat zlato,“ prohlásil pražský útočník Jindřich Novotný (na snímku vpravo).

Kolín se v první půli držel, Staropramen sice poslali do vedení Novotný se Stanislavem Maříkem, ovšem až dvě branky z kopaček Novotného a Dominika Kostky v posledních minutách úvodního poločasu zlomily odpor Vlků. „Jako tým pracujeme na určitém stylu hry. Ten se nám dařil držet do stavu 0:3, od té doby to byl individuálně vypuštěný zápas. Rozhodly ho taktické a individuální chyby, kvůli nimž nás Praha porazila rozdílem, jakým to skončilo,“ mrzelo kolínského hráče.

Po přestávce zvýšil pražské vedení dvěma zásahy Václav Socher, jednou se prosadili František Hakl, Jan Jelínek a hattrick zkompletoval Novotný. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Kolín měl šikovné hráče a chci jim tím i poděkovat za krásný zápas,“ vzkázal Novotný.

Osmnáctiletý útočník vstřelil poprvé v Superlize malého fotbalu tři branky. „Je to nádherný pocit, jsem rád, že můžu hrát za Staropramen a že mi dává šanci, je to čest nastupovat s hráči jako Standa Mařík nebo Venca Socher,“ rozplýval se majitel stříbrné medaile ze srpnového mistrovství světa do 23 let v ukrajinském Kyjevě. Nulu vychytal jeho spouhráč z reprezentace Lukáš Vít (vlevo). „Měl jsem možnost už loni si zahrát pár zápasů v Superlize, takže to není tak těžké zvykání, spíš nevím, co od soupeřů čekat, když je neznám,“ doplnil Novotný.

Zatímco Staropramen na třetí příčce tabulky západní skupiny bojuje o play-off, Vlci se krčí na chvostu soutěže. „Náš tým je poskládaný z kvalitních a perspektivních hráčů, které je třeba doplnit zkušenějšími. Pokud se to povede, jsem si jistý, a je to jenom otázka času, že uvidíme zlepšení ve všech aspektech,“ prohlásil Vyhnánek.

 

Vlci Kolín – Staropramen Praha 0:9 (0:4)

Branky a nahrávky: 11. Novotný (Socher), 19. S. Mařík (Průša), 29. Novotný (Hakl), 30. Kostka, 36. Socher (Kostka), 39. Novotný (Kostka), 41. J. Jelínek (Socher), 46. Socher (Hakl), 56. Hakl (Jelínek). Rozhodčí: P. Kubečka – Pelikán. ŽK: Biroš (Kolín). Diváci: 10.

Vlci Kolín: Daniel Bína – Štěpán Urban, Jiří Oberreiter, Martin Biroš (C), Ladislav Hetcl, Tomáš Kmoch, Adam Vyhnánek, Martin Bug.

Staropramen Praha: Lukáš Vít – Václav Socher, Jindřich Novotný, Stanislav Mařík (C), František Hakl, Jan Jelínek, Dominik Kostka, Adam Průša.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: 121 ELITE Sports

Kolín doma dostal devět gólů od Staropramenu, hattrick si připsal Novotný

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes