« zpět

Plzeň si zastřílela proti Kolínu, Vlkům nasázela deset branek

06.10.2021 - Plzeň – Pohodovou kanonádu si ve třetím kole Superligy malého fotbalu užili hráči Plzně. Na domácím hřišti v Chotěšově rozstříleli Vlky Kolín 10:2.


Za jednoznačnou výhrou šli Západočeši už od prvního poločasu, po šesti minutách vedli 2:0. „Sešli jsme se v dobré sestavě, bylo nás hodně, měli jsme ještě dva na střídání, kteří se v průběhu hry protočili, takže jsme hráli ve dvanácti lidech. Rozběhali jsme je, dali dva góly během chvíle, což hosty rozhodilo. Byli jsme na tom velice dobře, dařily se nám i individuální akce a díky tomu jsme postupně dávali góly,“ popsal plzeňský útočník František Paum.

První poločas vyhrála Plzeň 7:1. „Pro mě to bylo první utkání v Superlize a zaskočila mě kvalita soupeře. Domácí byli dobře připravení, měli vhodnou taktiku. Zaspali jsme začátek, hned jsme museli dohánět, ale v průběhu hry jsme se do toho dostali a stali se vyrovnanějším soupeřem,“ podotkl kolínský obránce Ladislav Hetcl.

Domácí si duel užívali v exhibičním duchu a vyzkoušeli si také nějaké herní varianty. „Měli jsme tam jeden nacvičený signál, který přinesl spoluhráč, a krásně nám vyšel, kapitán dával gól nůžkami,“ popsal Paum jednu ze dvou tref kapitána Patrika Denka.

Po přestávce zaokrouhlila Plzeň skóre na deset branek, vedle Denka se dvakrát v utkání trefili Paum i Zdeněk Kasýk. Za hosty se dvakrát prosadil Adam Vyhnánek. Vlci ani přes vysokou prohru ovšem neztratili motivaci. „Superliga je něco jiného v porovnání s naší kolínskou soutěží, je to další motivace, proč se zlepšovat a za čím jít. Takové republikové měřítko nám určitě dá něco do další kariéry,“ poznamenal kolínský zadák.

Vlci jsou v tabulce západní skupiny třetí se třemi prohrami. „Myslím, že individuálně nejsme horší než ostatní, spíš je to o taktice. Každý tým má svůj herní styl a podle něj se připravuje na zápasy, to nám chybí,“ přemítal osmnáctiletý Hetcl.

Plzeň má zatím jednu výhru a jednu prohru, v tabulce je čtvrtá. „Teď to už bude čím dál lepší díky tomu, že je o náš sport větší zájem. Čtvrtý rok se na tom pracuje a už je to znát. V Superlize chceme do play-off, samozřejmě čím výš, tím líp, ale play-off rozhoduje. Je jedno, zda narazíte na Blanensko v prvním kole, nebo posledním, stejně přes něj musíte přejít, jestli chcete titul,“ připomněl Paum posledního čtvrtfinálového přemožitele Plzně.

 

Plzeň – Kolín 10:2 (7:1)

Branky: 3. Denk, 6. Vavrač, 13. Paum, 14. Denk, 21. Šebek, 21. Kosť, 30. Kasýk, 38. Kasýk, 55. Šindelář, 60. Paum – 15. Vyhnánek, 45. Vyhnánek. Rozhodčí: Šťástka – Pelikán. Hráno bez karet. Diváci: 37.

Plzeň: Daniel Adamovič (Jakub Tříska) – Tomáš Kosť, David Souček, Patrik Denk (C), Jan Šebek, Yuriy Skalozubov, Jiří Šindelář, Jakub Vavrač, Jan Petr, František Paum, Zdeněk Kasýk, Jan Kubeš, Michal Meszárosz.

Vlci Kolín: Daniel Bína – Matěj Vojtíšek, Jiří Oberreiter, Martin Biroš (C), Ladislav Hetcl, Martin Bug, Adam Vyhnánek.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Jan Pinkava

Plzeň si zastřílela proti Kolínu, Vlkům nasázela deset branek

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes